• Język migowy
  • BIP

Bezpieczne Ferie 2024

2024-01-19

Na terenie województwa śląskiego ruszyła akcja pn. "Bezpieczne Ferie 2024", która ma na celu poprzez działania informacyjno-edukacyjne stworzyć bezpieczne warunki wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach stworzyła specjalną broszurę, która zawiera cenne informacje dotyczące bezpieczeństwa w okresie ferii zimowych. Ponadto w zawartości informatora znajdują się łamigłówki i kolorowanki, dzięki którym dzieci będą mogły nabywać wiedzę poprzez zabawę.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Aktywność fizyczna

W trakcie uprawiania sportów zimowych należy zadbać o bezpieczeństwo zarówno swoje jak i innych osób. Jednymi z najczęściej uprawianych sportów w czasie zimy jest narciarstwo i łyżwiarstwo — pamiętaj, aby dostosować prędkość jazdy do swoich umiejętności oraz otaczających cię warunków.

Odpowiedni ubiór

W ferie nie zapominaj o ubiorze dobranym odpowiednio do temperatury — czapka, szalik i rękawiczki to podstawa. Ciepła odzież zapewni ci komfort podczas zabawy i wypoczynku na świeżym powietrzu.

Dzikie lodowiska

Unikaj jazdy na łyżwach po zamarzniętych zbiornikach wodnych — zamiast nich wybierz bezpieczne lodowisko. Pamiętaj o odpowiedniej ochronie i przed wejściem na lód załóż kask, ochraniacze i rękawiczki.

Higiena

To podstawowa rzecz nie tylko w czasie ferii zimowych. Brudne ręce mogą być przyczyną wielu groźnych i niebezpiecznych chorób, dlatego pamiętaj o higienie i regularnie myj ręce.

Nieznajomi

Unikaj kontaktu z osobami, których nie znasz. Nie podejmuj z nimi rozmowy i przede wszystkim nie wsiadaj do obcego pojazdu. Kiedy jesteś sam w domu, nie otwieraj drzwi nieznajomym.

W razie niebezpieczeństwa pamiętaj, żeby dzwonić na numer alarmowy 112!

Zachęcamy do pobrania broszury znajdującej się poniżej w załączniku.

 

 

 

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji / aktualizacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf 2024-01-19 Broszura "Bezpieczne Ferie Zimowe 2024".pdf
ilość pobrań: 38
Broszura "Bezpieczne Ferie Zimowe 2024".pdf 22.89MB zobacz

do góry