Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Bezpłatne laptopy trafiają w ręce raciborskich (..)

Bezpłatne laptopy trafiają w ręce raciborskich czwartoklasistów

2023-10-26

Raciborskie Szkoły Podstawowe otrzymały 418 nowych i bezpłatnych laptopów dla klas 4 w ramach Rządowego Programu „Laptop dla ucznia”.

W środę (25.10.2023 r.) Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy wraz z Naczelnikiem Wydziału Edukacji Krzysztofem Żychskim gościli w SP 15. Uczniowie z klasy 4 a, mieli zaszczyt jako pierwsi odebrać bezpłatne laptopy z rąk prezydenta. Inicjatywa ta jest kolejną cegiełką dołożoną do rozwoju edukacji w raciborskich placówkach oraz dowodzi bardzo dobrej współpracy Rządu z Samorządem.

Nowe laptopy pomogą młodym raciborzanom przede wszystkim w nauce oraz w rozwijaniu talentów i kompetencji cyfrowych. Ponadto umożliwią łatwiejszy dostęp do kursów, e-booków i innych materiałów, które mogą przyczynić się do efektywnego rozwijania umiejętności i zainteresowań czwartoklasistów.

Na chwilę obecną laptopy dla klas 4 otrzymały poszczególne placówki:

  • Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich
  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Ks. Stefana Pieczki
  • Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stanisława Staszica
  • Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi im. Jana III Sobieskiego
  • Szkoła Podstawowa nr 18 im. Książąt Raciborskich

Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. To dziś tak fundamentalne umiejętności jak czytanie, pisanie, dodawanie, odejmowanie, mnożenie czy dzielenie. Bez nich nie sposób funkcjonować we współczesnym świecie wykorzystującym w życiu codziennym i pracy technologie cyfrowe. A bez rozwoju kompetencji cyfrowych nie uda się zbudować nowoczesnego, odpornego społeczeństwa i co za tym idzie – konkurencyjnej gospodarki.

7 zdjęć

Bezpłatne laptopy trafiają w ręce raciborskich czwartoklasistów

 

do góry