Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Europejskie Dni Dziedzictwa w raciborskiej bibliotece

Europejskie Dni Dziedzictwa w raciborskiej bibliotece

2023-09-07

Już w najbliższą sobotę w raciborskiej bibliotece odbędą się dwa spotkania organizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. O godzinie 11.00 malarka i ilustratorka Anna Kaźmierak spotka się z Klubem Ojca na warsztatach plastycznych. O 12.30 Izba Tradycji działająca przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudniku zaprezentuje swoje zbiory. Europejskie Dni Dziedzictwa w tym roku przebiegają pod hasłem „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”.


Klub Ojca – warsztaty plastyczne z Anną Kaźmierak (godz. 11.00)

Po wakacyjnej przerwie Klub Ojca wznawia swoją działalność. Zapraszamy na warsztaty plastyczne z Anną Kaźmierak, malarką, ilustratorką i graficzką. Anna Kaźmierak ukończyła Edukacje Artystyczną oraz Grafikę i Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Interesuje się folklorem i kulturą dawnej wsi, jest autorką nagradzanej książki “Turonie, żandary, herody. Wiejska maskarada”.

Spotkania Klubu Ojca są dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

Zabytki z duszą  (godz. 12.30)

Izba Tradycji działająca przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudniku zaprezentuje swoje zbiory w bibliotece. Każdemu eksponatowi towarzyszyć będzie opowieść o tradycjach z nim związanych. Spotkanie przypomni jak dawniej wyglądało życie na wsi i pozwoli na wymianę doświadczeń międzypokoleniowych. Przewidziany jest pokaz ubijania masła i degustacja ze świeżym tradycyjnym chlebem.

9 września - Biblioteka, ul. Kasprowicza 12

2 zdjęcia

Europejskie dni dziedzictwa

2 zdjęcia

 

do góry