• Język migowy
  • BIP

Filmowa Gala Sylwestrowa w RCK

2023-11-15

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na Filmową Galę Sylwestrową. Będzie to muzyczna podróż w świat pełnej emocji, pięknego brzmienia i budzącej wspomnienia – przebojowej muzyki filmowej.

Wydarzenie odbędzie się 31 grudnia 2023 r. o godz. 22.00 na sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury RDK przy ul. Chopina 21.

Sylwestrową noc wypełnią największe kompozycje w dziejach kina i telewizji. Swoista historia światowej i polskiej muzyki filmowej. Od napisanego jako akompaniament do niemego filmu z 1924 r., rozpoznawalnego od pierwszych akordów „Tanga Jalousie”, poprzez znakomite dźwięki Henry’ego Manciniego, z oscarową melodią ze „Śniadania u Tiffaniego — Moon River”, aż po współczesne dzieła wykonywane przez ogromne orkiestry symfoniczne — tematy Hansa Zimmera, wśród których nie zabraknie "Piratów z Karaibów". Zachwycimy publiczność melodiami z filmowych hitów, które skradły serca dzieci i dorosłych, jak "Shrek", "Król lew", "Tarzan", "Piękna i bestia". Tego wieczoru zabrzmi również polska muzyka filmowa, stworzona przez mistrzów kompozycji filmowych, jak: Jerzy Matuszkiewicz (Czterdziestolatek, Janosik, Stawka większa niż życie) i Wojciech Kilar (Trędowata).

Melodie przywołają w wyobraźni najwspanialsze obrazy filmowe w historii, obudzą uśpione wspomnienia i emocje. I ten fakt mówi o wielkim fenomenie, jakim niewątpliwie jest „muzyka filmowa”.

Na scenie wystąpią charyzmatyczni soliści, którzy swoimi występami każdorazowo zdobywają serca i gorący aplauz na scenach całego kraju i za granicą: artystka pochodząca z Frankfurtu — Olivia Ohl-Szulik (sopran), Monika Biederman-Pers (sopran), Tomasz Jedz (tenor), Piotr Karzełek (baryton). Dopełnieniem pięknej muzyki będzie taniec w wykonaniu Sun Duo — duetu, który tworzą Julia Kulawik i Przemysław Łamacz. Choreografię do koncertu przygotowała Sabina Langner, a klimatyczny obraz – reżyser świateł – Wacław Czarnecki.

Ponadczasowe kompozycje zabrzmią brawurowo w nowych aranżacjach i wykonaniu znakomitego zespołu muzycznego Appassionata Ensemble pod kierownictwem Mirosława Krause.

Bilety w cenie: 160,- (do 30 XI), 180,- ( 1XII - 30XII), 200,- (31 XII) do nabycia w kasach RCK oraz na https://biletyna.pl/event/view/id/356531
(Honorowane raciborskie karty "Senior 60+" i "Rodzina+")

plakat

 

do góry