• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Kompleksowy remont przedszkola na ukończeniu – Prezydent (..)

Kompleksowy remont przedszkola na ukończeniu – Prezydent z gospodarską wizytą w Studziennej

2024-03-06

Prace związane z kompleksowym remontem i termomodernizacją przedszkola w Studziennej zbliżają się wielkimi krokami ku końcowi. We wtorek (5.03) Prezydent Miasta Racibórz odwiedził placówkę, by przyjrzeć się postępom.

Miejska placówka w Studziennej zmienia się nie do poznania. Dzięki kompleksowemu podejściu do inwestycji, Przedszkole nr 5 zyska nie tylko od strony wizualnej, ale również znacząco zwiększy się wygodę dzieci i pracowników. Dodatkowo termomodernizacja wpłynie na oszczędność energetyczną przy jednoczesnemu utrzymaniu komfortowych warunków w budynku.

Kompleksowe podejście do remontu placówki

W ramach przeprowadzonych prac gruntownie wyremontowano pomieszczenia wewnątrz placówki, odnowiono elewację, przeprowadzono kompleksową termomodernizację budynku, oraz wymieniono stary piec węglowy na nowoczesny i ekologiczny piec gazowy. Dodatkowym elementem, który wpisuje się w aktualne trendy energetyczne, jest instalacja fotowoltaiczna, która również zostanie zainstalowana na przedszkolu.

Włodarz miasta zapoznał się z postępami

We wtorek, z wizytą gospodarską do przedszkola w Studziennej udał się Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy. Zapoznał się z postępem prowadzonych prac, oraz wyraził zadowolenie z wzorowego przebiegu inwestycji. Planowane zakończenie robót nastąpi z końcem marca.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1 674 951 zł, z czego Miasto Racibórz pozyskało aż 227 913 zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

7 zdjęć

Kompleksowy remont przedszkola na ukończeniu – Prezydent z gospodarską wizytą w Studziennej

do góry