Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Legendarny dziennikarz i komentator sportowy zagości w (..)

Legendarny dziennikarz i komentator sportowy zagości w raciborskiej bibliotece

2023-05-19
 

Zapraszamy na spotkanie z legendarnym dziennikarzem i komentatorem sportowym Dariuszem Szpakowskim, który będzie gościł w raciborskiej bibliotece w środę 24 maja o 16.30.

W ramach spotkania odbędą się warsztaty dla tych, którzy chcą na chwilę wcielić się w rolę komentatora sportowego i pod okiem mistrza spróbować zrelacjonować wybrany przez siebie fragment meczu, a następnie wysłuchać porad znanego redaktora.

Następnie o godz. 17.00 będzie mieć miejsce otwarte spotkanie ze wszystkimi sympatykami sportu, podczas którego popularny dziennikarz i komentator będzie wspominał największe imprezy sportowe i spotkania z najważniejszymi osobistościami polskiego i światowego sportu.

Dariusz Szpakowski rozpoczął karierę dziennikarską w 1976 jako sprawozdawca sportowy Polskiego Radia, a od 1983 roku został komentatorem sportowym Telewizji Polskiej. Komentował mecze mistrzostw świata, Europy, Ligi Mistrzów, reprezentacji Polski oraz Igrzyska Olimpijskie. Jego głos jest znany w niemal każdym polskim domu. Obecnie redaktor jest ekspertem w programie Misja Futbol, w Onecie i Przeglądzie Sportowym.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025

 

 

do góry