• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Racibórz na trasie Festiwalu Jabłonki Swawole!

Racibórz na trasie Festiwalu Jabłonki Swawole!

2023-06-15
Festiwal Jabłonki Swawole zagości w naszym mieście!
Festiwal Jabłonki Swawole zagości w naszym mieście!

Miasto Racibórz oficjalnie ogłosiło swój udział w tegorocznej edycji prestiżowego Festiwalu Jabłonki Swawole — radosnego święta muzyki, kultury i polskich smaków. Wczorajsze event prasowy w Warszawskich Ogrodach Wisły zdradził nie tylko datę i miejsce festiwalu, ale także zaprezentował premierę teledysku promującego tegoroczną edycję wydarzenia. Utwór  wykonują i festiwal promują Sara James i Igor Herbut. Dzięki obecności naszego miasta na mapie Festiwalu Jabłonki na Placu Długosza zagra m.in. Vito Bambino, Malvva i Miętha.

Uroczyste ogłoszenie trasy festiwalu odbyło się w środę 14 czerwca, podczas specjalnej konferencji prasowej w Warszawie. Na wydarzeniu obecni byli prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy, jego zastępca Dawid Wacławczyk oraz naczelnik wydziału Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu, Karolina Kunicka.

Racibórz zyskał możliwość organizacji festiwalu dzięki osobistemu zaangażowaniu prezydenta Dariusza Polowego, który w imieniu Miasta nawiązał współpracę z fundacją State of Poland – głównym organizatorem wydarzenia. Dzięki temu zyskujemy szansę promocji naszego miasta na arenie krajowej i międzynarodowej.

Raciborska edycja Festiwalu Jabłonki odbędzie się w sobotę 19 sierpnia na Placu Długosza. Jabłonki Swawole przyciągają rokrocznie wielu artystów i miłośników muzyki, a tegoroczny program zapowiada się niezwykle interesująco. Wśród zaproszonych artystów znajdują się takie gwiazdy jak Vito Bambino, Malvva i Miętha. Ich koncerty na pewno porwą publiczność i zapewnią niezapomniane wrażenia. Festiwal będzie największą imprezą tego lata w Raciborzu.

Oprócz koncertów festiwal oferuje również wiele innych atrakcji dla uczestników. Będą dostępne strefy z zabawami, warsztaty, a także plecenie wianków. Jednym z punktów programu będzie sadzenie jabłonek i nadawanie im imion. To doskonała okazja, aby spędzić czas w rodzinnym gronie i czerpać radość z letniego festiwalowego klimatu. Ważnym elementem imprezy są również strefy chilloutu i polskiej kuchni, gdzie promowane są smaki i aromaty, zarówno słodkie jak i słone, których wspólnym mianownikiem jest jabłko.

Festiwal Jabłonki to nie tylko jednorazowe wydarzenie, ale również ważny projekt, którym Fundacja State of Poland rozpoczyna wieloletnią kampanię wzmacniania wizerunku marki Polska. Kampania ta będzie wykorzystywać jabłko jako symbol, przekazując informacje o tym, co w naszym kraju jest najlepsze: naturalność, przedsiębiorczość i wyjątkowe położenie na mapie świata. Jabłko, będące symbolem festiwalu, ma przypominać o bogactwie polskiej kultury, tradycji oraz piękna naszych krajobrazów.

Prezydent Miasta Racibórz, Dariusz Polowy, podkreślił, że jest to doskonała okazja do promocji Raciborza jako miejsca dynamicznego kulturalnie i atrakcyjnego turystycznie. Dodatkowo festiwal wpisuje się w strategię rozwoju miasta, która zakłada stworzenie warunków do organizacji różnorodnych wydarzeń kulturalnych i artystycznych.

Miasto Racibórz już nie może doczekać się 19 sierpnia, kiedy to Jabłonki Swawole zawitają na Placu Długosza. To będzie niezapomniany dzień pełen muzyki, zabawy i wspólnego świętowania. Festiwal Jabłonki to nie tylko świetna rozrywka, ale również doskonała okazja do odkrywania bogactwa polskiej kultury, tradycji i piękna. Racibórz serdecznie zaprasza wszystkich miłośników muzyki i dobrej zabawy do wspólnego świętowania w atmosferze festiwalowej Swawoli!

Więcej o samym festiwalu znajdziecie na stronie: jablonki.com

do góry