• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Śląskie Ferie z biblioteką. Ostatnie wolne miejsca na (..)

Śląskie Ferie z biblioteką. Ostatnie wolne miejsca na wycieczkę.

2024-01-30

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu ruszyły wczoraj „Śląskie ferie z biblioteką”. To wyjątkowa okazja, żeby dzieci dowiedziały się czym są hazoki, heksy i beboki, poznały historię Utopca i Skarbka i nauczyły się godać z Markiem Szołtyskiem. 2 lutego zaplanowano wycieczkę do Teatru Miejskiego w Gliwicach na spektakl "Mama Mu" – są jeszcze ostatnie wolne miejsca.

plakat

Spektakl "Mama Mu" jest oparty na popularnej serii książek dla dzieci szwedzkiej autorki J. Wieslander z przebojową krową i zrzędliwym Panem Wroną w rolach głównych. W wycieczce mogą wziąć udział dzieci powyżej 6 roku życia. Zgłoszenia przyjmowane są do środy 31 stycznia do godz. 12.00 w EURECE — Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, przy ul. Kasprowicza 12. Koszt wycieczki to 40 zł.

Co działo się pierwszego dnia zajęć przy Kasprowicza 12?

Najmłodsze dzieci poznały najważniejsze zasady panujące na zajęciach takie jak „Nie robimy bajzlu”, „Jedem godo, reszta słucho” czy „Mogymy se pożyczyć książki dudom”. Poznały także śląskie pieśni i tańce, przekonały się, czy łatwo nauczyć się godać oraz wykonały galandę i górnicze czako, następnie na koniec zajęć zapozowały do wspólnego zdjęcia.

Kolejne zajęcia, poświęcone śląskim legendom, odbędą się już jutro, tj. w środę w godz. 11.00-14.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12. W akcję „Śląskie ferie z biblioteką” włączyły się także filie biblioteczne w dzielnicach Raciborza.

Szczegółowy harmonogram znajduje się pod linkiem: https://www.biblrac.pl/pl/site/wydarzenie/3204-slaskie-ferie-z-biblioteka-filie-biblioteczne.html.

Udział w zajęciach jest bezpłatny!

 

 

do góry