Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Wielki Finał Pro-Zdro – Lanberry przyjedzie do Raciborza

Wielki Finał Pro-Zdro – Lanberry przyjedzie do Raciborza

2024-03-14

Już 5 kwietnia na placu Długosza odbędzie się wielki finał projektu „Bądź Pro-Zdro”. Będzie to zwieńczenie kilkumiesięcznej akcji promującej wśród raciborzan profilaktykę i zapobieganie uzależnieniom. Gwiazdą wieczoru będzie doskonale znana gwiazda polskiej sceny muzycznej – Lanberry.

Projekt „Bądź Pro-Zdro” zainaugurowany przez Prezydenta Miasta Racibórz 29 września ubiegłego roku, ma na celu zwiększenie świadomości w zakresie zapobiegania i profilaktyki uzależnień. Wówczas na placu Długosza w raciborzanie w rodzinnej atmosferze mogli dowiedzieć się więcej o uzależnieniach i problemach psychicznych, które zagrażają nam w dzisiejszych czasach, a także gdzie szukać pomocy.

Mocny finał

Na 5 kwietnia zaplanowano finał projektu, który swoimi występami uświetnią m.in.: zwycięzca ostatniej edycji programu The Voice of Poland Jan Górka, a także znana z radiowych przebojów Lanberry.

Zaczynamy o godz. 16.00 w centrum Raciborza, na placu Długosza i w Rynku, gdzie utworzone zostanie centrum finału, organizowane będą zabawy i gry dla dzieci, spotkania ze specjalistami, rozrywka oraz koncerty. Do dyspozycji raciborzan będą specjaliści; psycholodzy i terapeuci uzależnień w dyskretnie ustawionym miejscu w celu umożliwienia konsultacji.

Program

16.00 - Rozpoczęcie finały akcji „Bądź Pro-Zdro”

17.30 - Mikser (Mikołaj Mądrzyk) - to artysta, którego niczym nie da się zaskoczyć. Sam zaskakuje, swoim zaangażowaniem i podejmowaniem każdego wyzwania. Co więcej, jest raperem po studiach filozoficznych. Znany z YouTube i nie tylko, stał się gwiazdą, która rozbrzmiewa w rytmie hip-hopu. Freestyle’owiec pojawił się na YouTube 2013 roku. Jego celem było udowodnienie, że freestyle to nie tylko obrażanie, ale podróż po świecie słów, znaczeń i interpretacji. Szybko zauważony, doceniany za twórczość i dokonania artystyczne stał się idolem młodzieży i nie tylko.

Prowadzi warsztaty dla młodzieży, w trakcie których omawia zagadnienia, takie jak przemoc, uzależnienia, mass media i manipulacje, treningi kreatywności i kultura hip-hop.

18.30  - EMI to artystka młodego pokolenia, która od najmłodszych lat rozwija się wokalnie i scenicznie. Na swoim koncie ma już cztery single oraz doświadczenie sceniczne, które zdobywała m. in. w programach telewizyjnych The Voice Kids oraz w Preselekcjach do Eurowizji Junior. Występowała na scenie NOSPR w Katowicach oraz supportowała Baranovskiego i Dawida Kwiatkowskiego...

19.30  - Jan  Górka - Wielki talent z niewielkiej miejscowości Rudnik koło Raciborza. 20-letni Jan Górka zwyciężył w finale 14 edycji programu The Voice of Poland. Wokalista podczas eliminacji zachwycił Lanberry i Justynę Steczkowską. Na co dzień jest studentem inżynierii kwantowej na Politechnice Wrocławskiej. Górka zaczął pisać piosenki po śmierci mamy - obecnie ma w repertuarze kilkaset utworów.

20.30 - Lanberry, -  to polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła jako nastolatka, biorąc udział w różnych konkursach wokalnych. W 2003 roku zdobyła popularność, uczestnicząc w polskiej edycji programu "Idol", gdzie dotarła do finału.

 

W kolejnych latach artystka skupiła się na tworzeniu autorskich utworów, eksplorując różnorodne gatunki muzyczne. Brała udział w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji w 2011 roku, gdzie zajęła drugie miejsce.

 

Prawdziwy przełom nadszedł jednak po zmianie pseudonimu na Lanberry. W 2016 roku wydała singiel "Piątek", który zyskał ogromną popularność, zdobywając liczne nagrody i nominacje. Jej charakterystyczny głos oraz umiejętność łączenia różnych stylów muzycznych przyciągnęły uwagę słuchaczy nie tylko w Polsce, ale także za granicą.

 

Lanberry kontynuowała swoją twórczość, wydając kolejne single i albumy, zdobywając uznanie krytyków muzycznych i trwałe miejsce w polskim świecie muzycznym. Jej muzyka cechuje się oryginalnością, a teksty często poruszają tematy społeczne i emocjonalne. Lanberry jest jedną z czołowych postaci współczesnej sceny muzycznej w Polsce.

 

Ok. 21.45 - na Wielki Finał Projektu Bądź Pro-zdro!  Pokaz laserów i świateł!

 

W programie również atrakcje dla dzieci, miasteczko gastronomiczne, kącik seniora, turniej sportowy Unii Racibórz, Zdrowa Raciborska woda, mnóstwo zabawy i potrzebnej edukacji

 

Przeciw uzależnieniom – wielopokoleniowo

Jako, że projekt kierowany jest do wszystkich pokoleń raciborskich rodzin, jego wydźwięk jest ukierunkowany dla każdej grupy wiekowej. Głównym celem Projektu jest upowszechnianie wiedzy na temat profilaktyki zdrowotnej w lokalnej społeczności, przybierając różnorakie formy oddziaływania.

W ramach Programu “Bądź Pro-Zdro”  do dyspozycji potrzebującej młodzieży oddano narzędzia interaktywne, które można znaleźć w zakładkach strony internetowej www.akademiaprozdro.pl; m.in. panel „otwórz się na pomoc”, gdzie przybliżamy temat przeciwdziałania korzystania z używek wśród najmłodszych, programy, formularze diagnostyczne, adresy instytucji oraz numery telefonów naszych specjalistów od pomocy.

4 zdjęcia

Gwiazdy Wielkiego Finału Pro-Zdro

4 zdjęcia
6 zdjęć

Wielki Finał Pro-Zdro – Lanberry przyjedzie do Raciborza

6 zdjęć
do góry