do góry
Strona główna Dla Mieszkańców Edukacja Sześciolatki w szkole Sześciolatek w szkole - dlaczego warto?

Chcemy Wam powiedziedzieć, że raciborskie szkoły podstawowe są przygotowane do przyjęcia 6-latków, zarówno pod kątem realizacji programu nauczania jak i odpowiedniego dostosowania klas i infrastruktury szkolnej do potrzeb dzieci. Większość badań wskazuje, że dzieci rozpoczynające naukę w szkole w wieku 6 lat w przyszłości są bardziej samodzielne i zdyscyplinowane. Lepiej mówią i chętniej poznają nowe zabawy. Są sprawniejsze ruchowo. Lepiej znoszą niepowodzenia.

Szkoła to nie „skrócone dzieciństwo”. Szkoła to nowa, fascynująca przygoda, dzięki której będą się lepiej rozwijać.


DLACZEGO WARTO POSŁAĆ 6-LATKA DO SZKOŁY:

1. Gotowość do pójścia do szkoły.

Dziecko w tym wieku odznacza się silną potrzebą poznawania, zdobywania wiedzy i stawania przed nowymi wyzwaniami. W szkole zaspokaja swą chęć poznawania świata i wykorzystuje zdobyte informacje w codziennym życiu.

2. Szansa na szybszy rozwój

Im szybciej dziecko rozpocznie swą przygodę z nauką, tym szybciej rozwinie swe umiejętności i zdolności. Stanie się dojrzalsze emocjonalnie, bardziej samodzielne, odważne, pewniejsze siebie. W porównaniu z kolegami, którzy pozostali w przedszkolu, łatwiej będzie nawiązywać kontakt z rówieśnikami i dorosłymi,.

3. Ułatwiony start w kolejnych szczeblach edukacji.

Wcześniej rozpoczęta edukacja wpływa na lepsze wyniki w nauce. Takie dzieci rzadziej „wypadają” z systemu edukacyjnego. Dziecko, które rozpoczyna naukę w wieku 6 lat łatwo prześcignie w rozwoju oraz ułatwi sobie pokonywanie kolejnych etapów edukacji w porównaniu do rówieśników, którzy pozostali w pzredszkolu.

4. Szkoły są gotowe na przyjęcie sześciolatków.

W raciborskich szkołach do dyspozycji dzieci są nowoczesne sale lekcyjne oraz place zabaw. Zadbano o powiększenie świetlic. Do potrzeb sześciolatków dostosowano łazienki i stołówki. Szkoły są wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne i zabawki edukacyjne.

Program nauczania sześciolatków zaspokaja potrzebę zarówno zabawy, jak i nauki. Zajęcia w klasie są przeplatane zabawami ruchowymi. Nauczyciel obserwując potrzeby dziecka, decyduje o czasie trwania poszczególnych zajęć.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H