Strona główna Dla Mieszkańców Informacje dla Mieszkańców
14 Luty 2020
kategoria:
Informacje dla Mieszkańców

14 lutego ruszyły konsultacje publiczne projektu Ministerstwa Infrastruktury pn. Program budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Na liście zadań możliwych do realizacji znalazła się obwodnica Raciborza. Uwagi do programu można zgłaszać do 20 marca.

Program budowy obwodnic ma na celu wskazanie inwestycji w zakresie drogowych obejść miejscowości, dzięki którym nastąpi wyprowadzenie ruchu z zatłoczonych miejscowości. Ma to przynieść szereg korzyści, w tym szczególnie poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz poprawę sytuacji związanej z natężeniem ruchu poprzez m.in. rozdzielenie ruchu ciężarowego od ruchu pasażerskiego, czy pieszego.

Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy (przebywający aktualnie w Warszawie) aktywnie zabiega o wpisanie na listę zadań do realizacji obwodnicy Raciborza, którą zaplanowano jako przedłużenie drogi Racibórz – Pszczyna. Dzięki temu połączeniu uda się ograniczyć niebezpieczne sytuacje na raciborskich drogach oraz uporządkować i wyprowadzić ciężki transport z centrum miasta.

Ministerstwo Infrastruktury opublikowało 13 lutego 2020 r. wstępną listę planowanych obwodnic. W projekcie programu załączono listę zadań inwestycyjnych możliwych do realizacji w ramach ww. Programu. Na tej liście znajduje się obwodnica Raciborza.

Więcej na temat konsultacji na stronie Ministerstwa Infrastruktury:
https://www.gov.pl/web/infrastruktura/rozpoczely-sie-konsultacje-publiczne-projektu-programu-budowy-100-obwodnic-na-lata-2020-2030

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H