Strona główna Dla Mieszkańców Informacje dla Mieszkańców
21 Luty 2020
kategoria:
Informacje dla Mieszkańców
Ślaskie Budżet Obywatelski - ruszają spotkania informacyjne
Ślaskie Budżet Obywatelski - ruszają spotkania informacyjne

Urząd Marszałkowski zaprasza do wzięcia udziału w II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Już teraz rusza cykl spotkań informacyjnych w kilku miastach województwa. Działa też strona internetowa z harmonogramem II edycji marszałkowskiego BO.

10 mln w I edycji

W grudniu 2019 roku zakończyła się pierwsza edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego, podczas której mieszkańcy zdecydowali, w jaki sposób rozdysponować 10 milionów złotych z budżetu Województwa. Mieszkańcy zgłosili, a następnie wybrali zadania z ich perspektywy najważniejsze dla rozwoju regionu i naszej społeczności. Wśród 43 zadań, zatwierdzonych przez Zarząd Województwa do realizacji w 2020 roku, znalazły się projekty na rzecz każdego z podregionów. W podregionie trzecim obejmującym powiat raciborski najwięcej bo, aż 1576 głosów zdobył raciborski projekt pn. "Tężnia solankowa - źródło zdrowia i miejsce wypoczynku dla mieszkańców Raciborza”. Tężnia z planowanym budżetem 313 tys. zł  ma zostać wybudowana na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Prawie pół miliona złotych, bo 455 tys. 940 zł to środki na realizację innego zwycięskiego projektu w naszym regionie pn. „Teatrem w Śląsk”.  Ta partnerska inicjatywa kulturalna dzięki której w 2020 r. zostaną zorganizowane m. in. wydarzenia: Wodzisławski Festiwal Kuglarzy, FRU Festiwal Raciborskiej Ulicy, Festiwal Kultury Żydowskiej KUGEL w Raciborzu zyskała poparcie blisko 1400 osób (na projekt oddano 1383 głosy). Blisko 70 tys. zł to pula środków na trzeci projekt w tej edycji Marszałkowskiego BO, z którego skorzystają mieszkańcy Raciborza i powiatu pn. "Postaw na zdrowy tryb życia - regionalny dzień zdrowia dla mieszkańców powiatu raciborskiego i wodzisławskiego".

Zaproszenie na spotkania informacyjne

Już wkrótce rozpocznie się II edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. W lutym i marcu odbędzie się cykl spotkań z mieszkańcami, podczas których przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego będą przybliżali najważniejsze zasady projektu, informowali o możliwościach, które MBO stwarza oraz dzielili się doświadczeniami z I edycji.


Spotkania informacyjne odbędą się na terenie całego województwa. Urząd Marszałkowski zaplanował wizyty w Gliwicach, Tychach, Piekarach Śląskich, Myszkowie, Cieszynie, Żorach i Dąbrowie Górniczej. Szczegółowe informacje oraz lista spotkań dostępne na stronie internetowej https://bo.slaskie.pl.


Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H