Strona główna Dla Mieszkańców Informacje dla Mieszkańców
03 Lipiec 2019
kategoria:
Informacje dla Mieszkańców
 

Miasto Racibórz jest gospodarzem tegorocznych 73. PZLA Mistrzostw Polski U20. 3 lipca od rana na stadionie OSiRu trwają już pierwsze konkurencje. Mistrzostwa zakończą się w piątek 5 lipca. W tym czasie o medale powalczy ponad 500. zawodników.

Z okazji organizacji tej wielkiej sportowej imprezy, w Aquaparku H2Ostróg odbyła się konferencja prasowa. Udział w niej wzięli: zastępca prezydenta Raciborza Michał Fita, starosta raciborski Grzegorz Swoboda, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Grzegorz Sobczyk, sekretarz generalny Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Paweł Olszański, mistrzyni Europy na 400m i w sztafecie 4x400m Justyna Święty Ersetic, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Dariusz Tkocz oraz Piotr Morka trener Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Konferencję prowadził Piotr Kielar.

Wiceprezydent Michał Fita z satysfakcją mówił o organizacji mistrzostw przez miasto Racibórz. Życzył młodym sportowcom samych rekordów. Starosta Grzegorz Swoboda cieszył się ze współpracy jaką zawiązał Polski Związek Lekkoatletyki z samorządem. Wiceprezes Grzegorz Sobczyk przypomniał, że sam trenował w Raciborzu i przyznał, że organizacja imprezy stoi na wysokim poziomie. Paweł Olszański zapowiadał ciekawe wyniki, gdyż pomimo młodego wieku (mistrzostwa do lat 20) na stadionie można zobaczyć pretendentów do mistrzostw również w starszych kategoriach, nowe talenty z całej Polski. Mistrzyni Justyna Święty – Ersetic życzyła żartobliwi zawodnikom połamania nóg i miała nadzieję, że samej przyjdzie jej kiedyś wystartować na raciborskiej murawie.

Po rozmowie z przedstawicielami mediów goście konferencji udali się na płytę stadionu, gdzie rozpoczynały się pierwsze konkurencje. Przypominamy, że 73. PZLA Mistrzostw Polski U20 trwają do piątku 5 lipca na stadionie OSiR w Raciborzu przy ul. Zamkowej. Wstęp na stadion i trybuny jest wolny, a konkurencje trwają do wczesnego wieczora. Wszyscy zainteresowani kibicowaniem są mile widziani.

Mistrzostwa lekkoatletów do lat 20. w Raciborzu - konferencja prasowa

3 lipiec 2019 17 zdjęć

Miasto Racibórz jest gospodarzem tegorocznych 73. PZLA Mistrzostw Polski U20. 3 lipca od rana na stadionie OSiRu trwają już pierwsze konkurencje. Mistrzostwa zakońćzą się w piątek 5 lipca.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H