• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Miasto Racibórz otrzymało środki na dostosowanie sali (..)

Miasto Racibórz otrzymało środki na dostosowanie sali kolumnowej

2023-10-24

Projekt pn. „Poprawa dostępności w budynku Urzędu Miasta poprzez dostosowanie Sali spotkań z mieszkańcami (Sali Kolumnowej)”, otrzymał w ramach pierwszego naboru do programu PFRON „Dostępna przestrzeń publiczna” dofinansowanie w wysokości ponad 519 tys zł, które stanowi 80% kwoty całkowitej.

Głównym założeniem projektu jest poprawa dostępności do usług publicznych świadczonych przez Urząd Miasta Racibórz dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami, poprzez zapewnienie im dostępu do przestrzeni publicznej oraz usług powszechnie dostępnych.

W ramach realizacji tej inicjatywy z pomieszczenia zostaną usunięte poszczególne bariery architektoniczne m.in. podesty, które uniemożliwiają swobodne poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz dotychczasowe ławki, które utrudniają zajęcie miejsca kobietom w ciąży i osobom z otyłością. W celu zwiększenia kontrastu pomieszczenie zostanie przemalowane w odpowiednio dobraną kolorystykę, a oświetlenie wymienione tak, aby poprawie uległo natężenie światła.

Ponadto projekt zakłada poprawę dostępności informacyjno-komunikacyjnej poprzez instalację pętli indukcyjnej, montaż tyflomapy (mapa czytana za pomocą zmysłu dotyku lub w ograniczonym stopniu wzrokiem) i wymianę sprzętu multimedialnego. Sala zostanie wyposażona w nowy projektor i ekran oraz w system mikrofonów o wyższej czułości i szerszym paśmie przenoszenia dźwięku.

5 zdjęć

Miasto Racibórz otrzymało środki na dostosowanie sali kolumnowej

5 zdjęć

 

do góry