• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Nowe zasady Legimi dla czytelników biblioteki w 2024 r.

Nowe zasady Legimi dla czytelników biblioteki w 2024 r.

2023-12-20

Korzystanie z serwisu Legimi — który oferuje dostęp do ebooków i audiobooków — cieszy się ogromną popularnością wśród czytelników Biblioteki w Raciborzu. Tak dużą, że od 2024 r. konieczne staje się wprowadzenie kilku zmian. Poznaj nowe zasady, zgodnie z którymi udostępniane będą kody dostępu do platformy książek elektronicznych.

Pierwsza zmiana dotyczy osób uprawnionych do otrzymania kodu dostępu do Legimi – kody będą rozdawane wyłącznie czytelnikom, którzy są mieszkańcami Raciborza lub powiatu raciborskiego (dodatkowy warunek to ukończenie 16 roku życia). Kody nadal są darmowe, przy czym ich ilość jest ograniczona.

Po drugie, pierwszeństwo w otrzymaniu kodu mają osoby, które są już zapisane do biblioteki w Raciborzu – po kody można zgłosić się do każdego oddziału i filii bibliotecznej od 8 stycznia 2024 r. Raciborzanie i mieszkańcy powiatu, którzy chcieliby otrzymać kod do Legimi, ale nie korzystali z Biblioteki w 2023 r., proszeni są o odwiedzenie książnicy 15 stycznia 2024 r. Wszystkich, którzy nie będą mogli się już doczekać na Legimi, biblioteka zachęca w międzyczasie do sięgnięcia po tradycyjną, papierową książkę (oddziały i filie będą otwarte 2 stycznia zgodnie z harmonogramem).

"Kody do Legimi dla czytelników są darmowe, co niestety nie oznacza, że ta usługa nic nie kosztuje. Zapewnienie dostępu do serwisu dla wszystkich chętnych osób, przez cały rok, wiąże się z ogromnymi wydatkami. Dlatego zachęcamy każdego czytelnika, który poznał zalety Legimi, o dorzucenie tzw. cegiełki o dowolnej wartości – tak, aby móc cieszyć się z darmowego dostępu do Legimi przez kolejne 12 miesięcy" – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

W przypadku braku środków finansowych na zakup dostępu do Legimi Biblioteka zastrzega sobie możliwość wyłączenia usługi w dowolnym momencie roku.

 

do góry