• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Spotkanie z mieszkańcami w DK Strzecha

Spotkanie z mieszkańcami w DK Strzecha

2023-11-09

9 z 12 tradycyjnych spotkań Prezydenta z mieszkańcami już za nami. Na spotkanie 7 listopada do Domu Kultury Strzecha przybyło ok 20 mieszkańców dzielnic Stara Wieś i Proszowiec. Prócz Prezydenta Miasta Dariusza Polowego obecny był także Wiceprezydent Dawid Wacławczyk oraz Radny Rady Miasta Marcin Fica.

W trakcie spotkania poruszono min. temat podwórek przy ulicy Głubczyckiej, a także kwestię bezpieczeństwa w okolicy Kina Bałtyk, podtopień przy ulicy Starowiejskiej i Anny po wrześniowych nawałnicach. Problem stanowi woda schodząca z pól, która podtapia okoliczne domy i przedsiębiorstwa.

Prezydent przekazał, że podtopienia nasiliły się w ostatnich latach i jest to zależne między innymi od rodzaju upraw na danym terenie. Zapewnił również, że miasto dąży do rozwiązania problemu przez budowę zbiornika retencyjnego na Ocicach.

Z sali padły pytania o budynek obok starej komendy policji, który był budowany z przeznaczeniem dla emerytów. Prezydent przekazał, że budynek został oddany do użytku pod koniec 2020 roku. Znajduje się tam 16 mieszkań chronionych dla osób starszych. W przyszłości mieszkania będą oddane do użytku dla osób niepełnosprawnych, natomiast w szklonym budynku przy ul. Miarki znajduje się dom pobytu dziennego dla osób starszych.

Pojawił się temat przebudowy chodnika na rogu na ul. Mariańskiej i ul. Akademickiej i wycinki krzewów w okolicy Mariańskiej. Mieszkanka tej ulicy zwróciła uwagę na obecność szczurów, które wychodzą z kanalizacji w tamtym rejonie. Prezydent zauważył, że podobny problem występujący w przeszłości z kanalizacją przy ulicy Hulczyńskiej, udało się rozwiązać. Zapewnił, że podjęte zostaną starania dążące do zlikwidowania również zgłoszonego problemu.

Został poruszony temat remontu budynku DK Strzecha. Włodarz miasta poinformował o audycie, na podstawie którego powstał projekt, a jego realizacja będzie dofinansowana ze środków Zintegrowanych Instytucji Terytorialnych.

W dalszej części spotkania mieszkańcy zaproponowali wprowadzenie odcinkowego pomiaru prędkości na ul. Kozielskiej w związku z nagminnym przekraczaniem prędkości w tym miejscu.

Następne spotkanie już dziś 9 listopada o 17:00 w OSP Markowice.

6 zdjęć

Spotkanie w DK Strzecha

6 zdjęć
do góry