Urząd Miasta Racibórz
https://www.raciborz.pl/invest_in_raciborz/oferta_sportowa
Drukuj grafikę : tak / nie

Oferta sportowo-rekreacyjna

Sport

Tradycje sportowe

Miasto zaznacza swoją obecność na sportowej mapie Polski poprzez sukcesy wybitnych sportowców - urodzonych, wychowanych i przez lata trenujących w Raciborzu. W tym kontekście nie bez znaczenia jest dobrze rozwinięte zaplecze infrastrukturalne.

Na najważniejszych interkontynentalnych imprezach sportowych Racibórz był reprezentowany m.in. przez znamienitego zapaśnika, Ryszarda Wolnego. Współcześnie Racibórz może się pochwalić dwiema olimpijkami, rywalizującymi na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Są nimi Monika Brzostek i Justyna Święty.

Obiekty sportowo-rekreacyjne

Mieszkańcy Raciborza oraz przybyli goście nie mogą skarżyć się na ofertę sportową miasta. W mieście znajdują się:

RAFAKO Arena

Wśród hal sportowych wyróżnić należy Rafako Arenę – wielofunkcyjną halę widowiskowo-sportową o pojemności 470 widzów z możliwością tymczasowej rozbudowy miejsc na widowni o 1000.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu

Najbogatszą ofertą sportową może się natomiast pochwalić Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, dysponujący zarówno krytą pływalnią, krytymi kortami tenisowymi, boiskiem z bieżnią lekkoatletyczną i wielofunkcyjną halą sportową. Szczegółowe informacje o możliwościach tworzonych przez raciborski OSiR można znaleźć na stronie internetowej http://osir-raciborz.pl/

Aquapark H2Ostróg

Miejscem wartym uwagi jest również nowoczesnym kompleks rekreacyjno- sportowy Aquapark H2OSTRÓG. Szczegółowe informacje na temat ofert kompleksu na stronie internetowej http://www.aquapark.raciborz.pl/.

Nadodrzańskie bulwary

W procesie realizacji znajduje się budowa nadodrzańskich bulwarów w Raciborzu. Projekt przewiduje utworzenie rozległej na 800m kw. plaży miejskiej ze skarpą, na której stanie taras. Oprócz tego, w nowo-zagospodarowanej strefie znajdzie się także miejsce dla placu zabaw, boiska do gry w bule, kontenerów oraz urządzeń do street work out parku.

Wypożyczalnia rowerów

Chcąc umożliwić turystom jak najefektywniejsze zwiedzanie raciborskich atrakcji turystycznych oraz dać możliwość urozmaicenia czasu spędzonego w mieście, przy ulicy Długiej 2 (budynek Raciborskiego Centrum Informacji) otworzona została wypożyczalnia rowerów, w której w sezonie trwającym od 1 kwietnia do 30 października w każdy dzień tygodnia można wypożyczyć jednoślad. Poza sezonem z możliwości wypożyczenia roweru można korzystać od poniedziałku do piątku. Więcej informacji o raciborskiej wypożyczalni rowerów na https://www.raciborz.pl/turystyka_raciborz_zabytki/Wypozyczalnia_rowerow.

Obiekty sportowo-rekreacyjne

Mieszkańcy Raciborza oraz przybyli goście nie mogą skarżyć się na ofertę sportową miasta. W mieście znajduje się:

Lokalizacja wszystkich obiektów sportowych na terenie miasta znajduje się na podstronie Sport i Rekreacja pod adresem: https://www.raciborz.pl/kultura_i_sport/rekreacja

Zaktualizowano: 2022-07-10