Tegoroczne Lato w Mieście będzie nieco inne niż poprzednie. Ale nie mniej atrakcyjne! Organizacja zajęć dla dzieci i młodzieży w tym roku z uwagi na stan epidemii wymaga uzgodnień z Państwową Stacją Sanitarną Epidemiologiczną. Tworzone są regulaminy. Nasze instytucje: Raciborskie Centrum Kultury, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Muzeum, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenia Aura, a także Arboretum Bramy Morawskiej - tam gdzie to możliwe - swoje działania przeniosą ze swoich sal na wolne powietrze. Pozwoli to na zaoferowanie zajęć większej liczbie uczestników. Stadion, ogród DK Strzecha, Ogródek Jordanowski, przystań nad Odrą – to tylko niektóre plenery do działań w ramach tegorocznej akcji Lato w mieście. Zajęcia dla dzieci i młodzieży powinny ruszyć w połowie lipca.

Informacje o ofercie po zatwierdzeniu harmonogramów i regulaminów zamieszczone zostaną na naszej stronie oraz na stronach naszych jednostek i partnerów społecznych:
www.rck.com.pl
www.osir-raciborz.pl
www.biblrac.pl
www.muzeum-raciborz.pl
www.arboretum-raciborz.com.pl
www.stowarzyszenie-aura.org

Z uwagi na dynamicznie zmieniającą się sytuację wywołaną epidemią, program akcji Lato w Mieście będzie na bieżąco aktualizowany. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany programu i odwołania zajęć z przyczyn niezależnych.

Już teraz gorąco zachęcamy do skorzystania z pierwszych propozycji:  

 Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na:

 • bezpłatny godzinny wstęp na basen H2O przez cały okres wakacji dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych od poniedziałku do piątku między godziną 10.00, a 14.00. (oferta limitowana dla 15 osób dziennie)
 • bezpłatne warsztaty Extreme City na skateparku  – więcej informacji znajdziecie tutaj, pierwsze spotkanie już 9 lipca (czwartek) od godz. 11:00 - 14:00. Spotykamy się na SkateParku przy ul. Zamkowej.
 • 12 lipca od 13:00 -18:00, Dzień Baniek Mydlanych, miejsce: teren zielony przy Lodowisku na Zamkowej ( teren Ośrodka Sportu i Rekreacji) WSTĘP WOLNY.  W programie: strefa z DARMOWYM PŁYNEM do duużych baniek mydlanych, konkursy i zabawy z nagrodami oraz strefa towarzysząca, czyli: ogromny zamek słonia Bombiniego oraz drugi dmuchaniec dla młodszych dzieci, kolorowa i smakowa wata cukrowa, pyszny popcorn na maśle kokosowym, odrobina muzyki, aby bańki puszczało się LEPIEJ ;) Na wydarzeniu obowiązuje dystans pomiędzy uczestnikami. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w tym roku nie będzie udostępniana darmowa pula sprzętu do baniek.  Sprzęt do baniek można przynieść własny z domu, lub zakupić na miejscu.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza:

 • Lato z raciborskim Centrum Kultury. Ruszyły zapisy na wszystkie proponowane przez RCK zajęcia!
  Z pewnością wybierzecie coś dla waszych pociech! RCK proponuje: warsztaty taneczne, zumba, joga, plener malarski, plenerowe zajęcia: na dworze w Oborze i wakacje z kompasem, zajęcia dla maluchów, leśne podchody, warsztaty wokalne, malowane krzesła, niezłe ziółko, kinowe środy, a także warsztaty online z projektu Kultura:On/Off.
  Z ofertą zapoznać możecie się tutaj. 

  W najbliższym czasie odbędą się:
 • 13-15 i 21-23 lipca  plenerowe warsztaty tańca z Manuelą Krzykałą i Zumba z Asią Dudkiewicz! Zapisy pod numerem telefonu 32 415 72 39. Regulamin i potrzebne dokumenty, z którymi każdy rodzic i uczestnik powinien się zapoznać, znajdują się tutaj

 • 15-16 lipca bezpłatne WARSZTATY PIEŚNI LUDOWYCH dla dzieci w wieku 10 - 12 lat które poprowadzi Anna Jegerska-Michalska.
  Zajęcia w godzinach 10.00 -11.30 odbędą się w Ogrodzie DK Strzecha przy ul. Londzina 38. Zapisy pod numerem telefonu 32 415 72 39. Regulamin i potrzebne dokumenty, z którymi każdy rodzic i uczestnik powinien się zapoznać, znajdują się tutaj
  W programie:
  - podstawowe ćwiczenia dykcyjne i wokalne,
  - nauka wybranych ludowych wyliczanek, gier i piosenek dziecięcych.

 • Plener malarski z Andrzejem Śliwickim dla młodzież od 14 do 18 lat.
  Warsztaty plastyczne malowania w plenerze odbędą się w dniach 22, 23, 24 lipca, w godz. 10.00 – 13.00. Zbiórka przy ul. Długiej 2. 27 lipca wystawa prac w Galerii w bramie.

 • Wakacje z fiku-miku z Julitą Bożęcką dla dzieci w wieku od 1 roku do 4 lat.
  Kreatywne zajęcia ogólnorozwojowe dla najmłodszych odbędą się w dniach: 20,22 i 24 lipca
  w ogrodzie DK Strzecha (ul. Londzina 38) w godz. 10.00 – 12.00.

 • Wakacje z kompasem - ogólnorozwojowe, aktywne zajęcia i animacje dla dzieci w wieku 9-12 lat. Prowadząca Julita Bożęcka. Zajęcia odbywać się będą w przestrzeni miejskiej, plenerze.
  I tura: 27,29,31 lipca w godz. 10.00 - 14.00
  II tura: 3,5,7 sierpnia w godz. 10.00 - 14.00
  Miejsce zbiórki: RCK DK Strzecha (ul. Londzina 38)

 • Na dworze w oborze. Agnieszka Patalong zaprasza na plenerowe zajęcia kreatywne i świetlicowe, gry i zabawy podwórkowe na terenie Kempingu Obora i Arboretum Bramy Morawskiej. Oferta dla dzieci.
  I tura: 27,29,31 lipca w godz. 10.00 - 14.00
  II tura: 3,5,7 sierpnia w godz. 10.00 - 14.00
  III tura: 10,12,14 sierpnia w godz. 10.00 - 14.00
  Miejsce zbiórki: Kemping Obora

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na:

 • wakacyjne spotkania dla swoich młodszych czytelników! Spotkania będą się odbywać w terminie 14.07-27.08 w każdy wtorek i czwartek w godz. 11.00-14.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12. Szczegółowe informacje pod nr tel. 32 415 37 24, wew. 26. Harmonogram spotkań, regulaminy i formularze zgłoszenia można znaleźć tutaj. W tym roku w pełnym reżimie sanitarnym, ale równie atrakcyjne co zawsze – wypełnione warsztatami plastycznymi, głośnym czytaniem bajek, zabawami ruchowymi, wycieczkami do Arboretum i Muzeum a nawet zajęciami zumby! Obowiązują wcześniejsze zapisy! Liczba uczestników ograniczona.
 • spotkania w filiach biblioteki w raciborskich dzielnicach dla czytelników w wieku 7-12 lat.
  Biblioteka na Ostrogu zaprasza na warsztaty z Mistrzem Baśni, Filia Brzezie odsłoni tajemnice największych dzieł sztuki, biblioteka na Ocicach odkryje kulisy fotografii, na Płoni wszystkich rozrusza Percy Jackson, w filii przy ulicy Żorskiej z wizytą zapowiedziały się Muminki,  a bibliotekę w Markowicach odwiedzi Nala, sympatyczny owczarek szetlandzki.  Obowiązują wcześniejsze zapisy! Liczba uczestników ograniczona. Harmonogram dostępny tutaj.

Stowarzyszenie Drengowie Znad Górnej Odry zaprasza:

 • 13 lipca - warsztaty pt. Zajęcia Średniowieczne (oferta odpłatna) grupa docelowa: dzieci do 13 roku życia, miejsce: Gród Raciborski, w godz. od 10:00 do 13:00 . W programie:  nauka walki bronią białą - strzelanie z łuku - średniowieczne gry i zabawy, zapisy na maila:

Stowarzyszenie Społeczności Osiedlowej Aura zaprasza na:

 • półkolonie dla dzieci w wieku 7- 13 lat na zajęcia do Klubów Osiedlowych „Itaka” i „Cegiełka”. Oferta odpłatna. Więcej informacji na stronie http://www.stowarzyszenie-aura.org/

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H