do góry
Strona główna Kultura i sport Kalendarium imprez

Wydarzenia w dniu: 21 kwiecień 2017

ZAUŁEK DOMINIKAŃSKI – odkrycia archeologiczne

Miejsce:
Muzeum ul. Gimnazjalna 1
Godzina:
17:00
Data:
2017-03-10 do 2017-04-30

Na ekspozycji przedstawione zostaną wyniki ratowniczych prac wykopaliskowych, które prowadzono w 2015 roku w związku z budową budynku w pierzei północnej raciborskiego Rynku. Odkryto wówczas pozostałości XIX/XX-wiecznych kamienic a także znajdujący się w tym miejscu w okresie późnego średniowiecza cmentarz. Na wystawie zaprezentowane zostaną m.in. pochówki skazańców, a także wydobyte podczas badań archeologicznych zabytki dokumentujące wysoką kulturę materialną dawnych mieszkańców Raciborza.

ART- POSTAL - wystawa

Miejsce:
Galeria OBOK przy RCI, ul.Długa 2
Godzina:
17:00
Data:
2017-04-06 do 2017-04-25

Wystawa „ART-POSTAL”- efekt korespondencji dwóch artystów: JEAN-MARCA DUBLÉ z Francji i MICHAŁA JUSTYCKIEGO z Polski. Jean-Marc nie zna polskiego, Michał nie zna francuskiego, artyści nigdy się nie poznali, a przez ponad rok komunikowali się ze sobą za pomocą obrazu przesyłanego pocztą: rysunków, malunków i kolaży nanoszonych na koperty, stronę z czytanej właśnie powieści czy gazety.

Świat literatury współczesnej - wykład dr Anny Marchewki

Miejsce:
Biblioteka, Kasprowicza 12
Godzina:
18:00
Data:
2017-04-21 do 2017-04-21

Wykład na temat najnowszej, wartej czytania literatury polskiej, jej głównych nurtów, przedstawicieli oraz wybranych dzieł.

Dr Anna Marchewka - krytyczka i literaturoznawczyni. Publikowała m.in. w „Lampie", „Chimerze", „Tygodniku Powszechnym", czy „Bluszczu". Autorka książki „Ślady nieobecności. Poszukiwanie Ewy Szelburg". Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011). Współprowadząca programy literackie w TVP Kultura („Czytelnia" i „Czytanie to awantura") oraz Radiu Kraków ("Koło kultury").

Po spotkaniu będzie można wypożyczyć książki omawiane przez dr Anne Marchewkę.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H