Strona główna Kultura i sport Kalendarium imprez

Wydarzenia w dniu: 07 luty 2019

FORTYFIKACJE ŚREDNIOWIECZNEGO RACIBORZA

Miejsce:
Muzeum w Raciborzu
Data:
2018-12-17 do 2019-02-22

Celem ekspozycji jest przedstawienie  wyników badań archeologicznych prowadzonych podczas odkrywania reliktów fortyfikacji miasta Raciborza w ostatnich latach. Miejskie umocnienia obronne powstały pod koniec XIII w., a od wieku XVIII ulegały systematycznej likwidacji związanej z rozwojem terytorialnym miasta. Podczas wykopalisk archeologicznych udało się odkryć pozostałości Bramy Wielkiej, Bramy Odrzańskiej oraz kilkunastu fragmentów miejskich murów obronnych zbudowanych z cegieł gotyckich.  Na wystawie zaprezentowana została dokumentacja fotograficzna i rysunkowa z powyższych odkryć oraz pozyskane podczas tych prac zabytki ruchome (w tym militaria).

Plebiscyt na Książkę Roku 2018 - głosowanie, finał

Miejsce:
Filie i oddziały biblioteki
Data:
2019-02-01 do 2019-02-07

Czy w ubiegłym roku przeczytałeś jakąś interesującą książkę? Która z nowości wydawniczych zasługuje według Ciebie na tytuł najlepszej? Raciborska biblioteka zaprasza do udziału w Plebiscycie na Książkę Roku 2018.

Co trzeba zrobić, żeby zagłosować na Książkę Roku?

  1. Odwiedzić profil Biblioteki na Facebooku - https://www.facebook.com/biblrac
  2. Znaleźć post oznaczony hasłem „Książka Roku 2018”
  3. Zagłosować na jedną z propozycji, która otrzymała najwięcej głosów w I etapie

Wszystkich, którzy nie posiadają konta na Facebooku, zapraszamy do wypełnienia formularzy w dowolnym oddziale lub filii biblioteki. Szczegóły na www.biblrac.pl

Czytał dziadek, czytał tata, czytasz Ty? Rodzinny konkurs wiedzy „Mary Poppins” P. L. Travers

Miejsce:
Biblioteka ul. Kasprowicza 12
Data:
2019-02-01 do 2019-02-21

Jak wygląda wymarzona niania? Dla Michasia, Janeczki i Bliźniąt nie ma to wielkiego znaczenia. O wiele istotniejsze jest to, by miała w sobie to coś, coś, co zamienia każdy szary dzień w wizytę w wesołym miasteczku. Raciborska biblioteka zaprasza do udziału w rodzinnym konkursie wiedzy na temat książki „Mary Poppins” P. L. Travers.

Uczestnikiem Konkursu może być drużyna rodzinna dwu lub trzyosobowa, w której skład wchodzi co najmniej jedno dziecko w wieku do 16 lat. Zgłoszenia przyjmowane do 21 marca. Konkurs odbędzie się 23 marca w EURECE przy Kasprowicza 12.

Szczegółowy regulamin na stronie www.biblrac.pl

Mała książka - Wielki Człowiek

Miejsce:
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Data:
2019-02-01 do 2019-02-28

Akcja ma zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem. Każde dziecko z rocznika 2016, które odwiedzi jedną z filii raciborskiej biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla…”, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie zilustrowanym przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania, oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Pakiety są dostępne w filiach i oddziałach MiPBP w Raciborzu. Projekt jest realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Fun pakiet multimedialnych kursów online

Miejsce:
Miejska i Powiatowa Bliblioteka Publiczna
Data:
2019-02-01 do 2019-02-28

Bezpłatne kursy online wspomagające naukę języków obcych lub zdobywanie umiejętności specjalistycznych. W ofercie: kurs języka angielskiego dla dzieci FunEnglish, kursy językowe: angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, BusinessEnglish123 oraz kursy specjalistyczne: Czytaj, Pisz, Pamiętaj, Fotografia o Photoshop. Zapisy we wszystkich filiach i oddziałach.

Warsztaty na „5” Lalki z patyczków

Miejsce:
Biblioteka, Filia Publiczno-Szkolna nr 5 Płonia
Godzina:
13:00
Data:
2019-02-07 do 2019-02-07

Warsztaty dla dzieci od 7 do 12 lat rozwijające umiejętności manualne i plastyczne. W lutym po wysłuchaniu opowiadania „Nawiedzony zamek” Roberty Zilio uczestnicy wykonają postaci bohaterów Alicję lub Wojtka m.in. z patyczków.

Cykl edukacji prawnej Mam prawo do… Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów w prawo własności - praktyczny przewodnik

Miejsce:
Biblioteka ul. Kasprowicza 12
Godzina:
18:00
Data:
2019-02-07 do 2019-02-07

Rozwiej swoje wątpliwości na temat przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów w prawo własności. Kiedy dochodzi do przekształcenia? Jakich gruntów dotyczy przekształcenie? Jakie kroki należy podjąć? Ile to kosztuje?

Prowadzący spotkanie:

•          Elżbieta Sokołowska - od 22 lat Naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta w Raciborzu, absolwent studiów podyplomowych z zakresie gospodarowania nieruchomościami. Doświadczony praktyk oraz specjalista w prawie nieruchomości publicznych.

•          Arkadiusz Olejarnik - starszy referendarz sądowy, Przewodniczący Wydziału V Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Raciborzu, orzekający w sprawach wieczystoksięgowych od 11 lat, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów podyplomowych SGH w Warszawie z zakresu prawa gospodarczego.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H