Strona główna Kultura i sport Kalendarium imprez

Wydarzenia w dniu: 16 kwiecień 2019

Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu: spotkanie z Weroniką Żymełką

Miejsce:
Filia nr 2 Ostróg, ul. Bielska 12
Godzina:
16:30
Data:
2019-04-16 do 2019-04-16

Gościem kwietniowego, przedświątecznego spotkania z Klubie Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu była pochodząca z okolic Raciborza autorka debiutanckiej powieści „To, co ważne” – Weronika Żymełka.

Literacka przygoda pani Weroniki zaczęła się w trakcie wakacji, kiedy jako czynny pedagog, pracujący w jednej ze szkół powiatu raciborskiego, znalazła w końcu czas na realizację swoich pasji. Tak powstała powieść „To, co ważne”, która spotkała się z sympatią nie tylko krytyków, ale przede wszystkim, co bardzo ucieszyło autorkę, rodziny, uczniów i znajomych z pracy, do tego stopnia, że książka znalazła się na liście lektur szkolnych.

Czytelnicy biblioteki na Ostrogu zgodnie przyznali, że książka przypadła im do gustu, dostarczyła wielu tematów do przemyśleń, rozbawiła (szczególnie sceny z udziałem przyjaciółki głównej bohaterki- Marty i córki Emilki) a momentami wzruszyła do łez i przypomniała, że „czasem potrzeba tylko chwili, by odkryć, że to, co ważne, jest na wyciągnięcie ręki”. Książkę można wypożyczyć w raciborskiej bibliotece.

Kolejne spotkanie odbędzie się 14 maja o godz. 17.00. Gościem Klubu będzie mieszkająca w Raciborzu ormianka Artsvik Nersesyan. Serdecznie zapraszamy!

Galeria - KPB 16.04.2019 spotkanie z Weroniką Żymełką
Pliki do pobrania

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H