Strona główna Kultura i sport Kalendarium imprez

Wydarzenia w dniu: 08 maj 2019

IX Festiwal Pozytywnych Wartości im. bł. Marii Luizy Merkert

Miejsce:
Teren powiatu raciborskiego
Godzina:
09:00
Data:
2019-05-08 do 2019-05-08

IX Festiwal Pozytywnych Wartości w Bieńkowicach jako konkurs ogólnopolski został wpisany do wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły.  Jednocześnie Festiwal jest inicjatywą wpisaną w obchody XII Metropolitalnego Święta Rodziny.

Społeczność Szkolna oraz organizatorzy gorąco zapraszają wszystkie dzieci i młodzież szkolną oraz osoby z niepełnosprawnościami (placówki opiekuńczo-wychowawcze) z województwa śląskiego i opolskiego do udziału w konkursach i aktywnościach IX Festiwalu Pozytywnych Wartości. Koncert finałowy i warsztaty edukacyjno-artystyczne odbędą się 8 maja 2019 r. od godz. 9.00 w Szkole Podstawowej Bieńkowicach.

Młodzi wykonawcy i twórcy mają możliwość wyrażania się w na szczeblu ogólnopolskim w kategoriach: - muzycznej – plastycznej - literackiej

 

Wszelkie informacje oraz regulamin dostępne na stronie https://sites.google.com/site/festiwalpozytywnychwartosci/home

Organizatorzy: Szkoła Podstawowa w Bieńkowicach

Patronat honorowy: Ordynariusz Diecezji Opolskiej – ks. bp Andrzej Czaja, Starosta Raciborski – Grzegorz Swoboda, Wójt Gminy Krzyżanowice – Grzegorz Utracki

Współorganizatorzy wydarzenia: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Gmina Krzyżanowice, Raciborskie Centrum Kultury, Dom św. Karola w Kędzierzynie-Koźlu, A&M Home Instal Krzyżanowice, Villa 106 w Pawłowie

Patronat Medialny i Prasowy: Radio Opole SA. Radio Doxa Opolski Gość Niedzielny

 

8 maja godz. 9:00 Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Bieńkowicach

 

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Miejsce:
Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
Godzina:
14:00
Data:
2019-05-08 do 2019-05-08

Mocno zakorzeniona w historii a jednocześnie śmiało spoglądająca w przyszłość. Otwarta na nowych użytkowników i realizująca nietuzinkowe projekty… 8 maja pracownicy raciborskiej książnicy w towarzystwie zaproszonych gości świętowali Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

W trakcie uroczystości, licznie zgromadzona publiczność mogła m.in. wysłuchać prezentacji podsumowującej działalność kulturalną, edukacyjną i promocyjną filii oraz oddziałów w roku 2018. W trakcie spotkania wielokrotnie podkreślano, że pomimo ubiegłorocznego generalnego remontu Centrali przy Kasprowicza 12, raciborska biblioteka działała bardzo prężnie o czym świadczą chociażby liczby: prawie 700 spotkań i lekcji bibliotecznych w których wzięło udział ponad 14000 uczestników a także 276905 wypożyczonych zbiorów. Wytrwałości i sukcesów gratulowali zaproszeni goście – m.in. wiceprezydent Michał Fita, wicestarosta Marek Kurpis, posłanka Gabriela Lenartowicz, wicedyrektor RCK-u Anna Kokolus oraz przedstawiciele Policji i Straży Granicznej. Uroczyście pożegnano również odchodzące na emeryturę bibliotekarki: Weronikę Paszek i Sonię Nieborowską.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałe życzenia, które otrzymaliśmy w ciągu tego tygodnia. Mamy nadzieję, że nadal będziemy inspirować naszych czytelników nie tylko do obcowania z książką, ale także do uczestniczenia w naszych ciekawych wydarzeniach.

Galeria - Dzień Bibliotekarza 08.05.2019
Pliki do pobrania

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H