Strona główna Kultura i sport Kalendarium imprez

Wydarzenia w dniu: 11 maj 2019

Odjazdowy bibliotekarz-rajd rowerowy

Miejsce:
Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
Godzina:
11:00
Data:
2019-05-11 do 2019-05-11

Biblioteka i rower? Czemu nie! W sobotę ulicami Raciborza po raz szósty przejechał Odjazdowy Bibliotekarz- ogólnopolski rajd rowerowy czytelników i bibliotekarzy. Było wesoło, pomarańczowo, po prostu odjazdowo!

Odjazdowy Bibliotekarz to niepowtarzalna okazja do integracji bibliotekarzy i czytelników, ale także oryginalny sposób na promocję czytelnictwa i pokazanie, że zarówno biblioteka, jak i jej pracownicy mają mnóstwo pozytywnej energii.

Raciborski Odjazdowy Bibliotekarz odwiedził w tym roku na trasie filię biblioteczną w dzielnicy Ocice oraz bibliotekę przy ul. Żorskiej. W każdej z nich nie zabrakło oczywiście atrakcji dla dzieci i dorosłych – krzyżówek, zagadek czy zajęć plastycznych. Najbardziej spodobały się jednak rozgrywki sportowe na boisku w Ocicach, które świetnie zintegrowały grupę. A na finał… słońce, grill i leżaczki, czyli piknik w Zaczytanym Ogrodzie na Kasprowicza 12!

Dziękujemy wszystkim naszym odjazdowym czytelnikom za udział w rajdzie i zapraszamy oczywiście za rok!

Galeria - Odjazdowy Bibliotekarz 11.05.2019
Pliki do pobrania

Raciborski Klub Fantastyki „Bastion”

Miejsce:
Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
Godzina:
15:00
Data:
2019-05-11 do 2019-05-11

Raciborski Klub Fantastyki "Bastion"

Sobota 11 maja upłynęła w bibliotece na ul. Kasprowicza pod znakiem gier i fantastyki. 21 członków klubu Bastion zebrało się na wspólnym graniu, które trwało aż do wieczora.

Na stołach rozłożono szerokie spektrum gier: od klasyków, jak Monopoly czy Dixit, przez popularne wśród klubowiczów karcianki Magic: the Gathering oraz Pokémon TCG, po biblioteczne nowości, w tym szalone Niedźwiedzie vs Bobasy, wymagającą taktycznego myślenia Onitamę czy pełne zagadek Tajemnicze Domostwo. Rozegrano również sesję rpg w systemie Afterglow, a fani Odległej Galaktyki manewrowali w kosmosie figurkami ze Star Wars: Armada. Zmagania nad planszami i wesołe dyskusje trwały aż do 21:00.

Kolejne spotkanie Bastionu w sobotę 1 czerwca w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12. Zapraszamy!

Galeria - Bastion 11.05.2019
Pliki do pobrania

WIECZÓR PROMOCYJNY 29 NR ALMANACHU PROWINCJONALNEGO

Miejsce:
Sala Kameralna RDK (ul. Chopina 21)
Godzina:
18:00
Data:
2019-05-11 do 2019-05-11

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na 29 wieczór promocyjny ALMANACHU PROWINCJONALNEGO, który odbędzie się 11 maja o godz. 18.00 w sali kameralnej RCK RDK.

Tradycyjne spotkanie ludzi zainteresowanych literaturą, fotografią i podróżami przy okazji wydania kolejnego numeru raciborskiego półrocznika, tym razem dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  W czasopiśmie teksty autorów z Raciborza oraz innych miast, a także z Czech.  Gościem specjalnym wieczoru będzie wybitny poeta i publicysta z Krakowa, Krzysztof Lisowski, który zaprezentuje swój najnowszy tom poezji. Spotkanie wzbogaci muzyką raciborskie DUO  PIEC.

 

Wstęp wolny

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H