Strona główna Kultura i sport Kalendarium imprez

Wydarzenia w dniu: 03 czerwiec 2019

Tydzień Czytania Dzieciom w Markowicach

Miejsce:
Filia nr 10 Markowice, ul. Jordana 6
Godzina:
13:50
Data:
2019-06-03 do 2019-06-03

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Jak zawsze w akcję włączyła się Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu, która przygotowała dla przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkół podstawowych szereg spotkań z zaproszonymi gośćmi.

„W kraju Patataju”, „Tadek Niejadek”, „Smok ze smoczej jamy”, „Dziurki w serze”, „Gdyby tygrysy jadły irysy”, „Kurcze blade”, „Gdzie jest słońce” czy „Lody na patyku”. Wiersze Wandy Chotomskiej bawią pokolenia! Z okazji 90. rocznicy urodzin pisarki, raciborska biblioteka postanowiła dedykować Tydzień Czytania właśnie twórczości „pani od wierszyków”.

Filia nr 10 w Markowicach zorganizowała spotkanie z Radną Miasta Racibórz Justyną Henek-Wypior, w którym wzięli udział uczniowie klasy IV B ZSP nr 1. Dzieci wysłuchały wierszy ze zbioru Wandy Chotomskiej „Wypożyczalnia skrzydeł”. Oprócz głośnego czytania, pani Justyna opowiedziała także kim jest radny i jakie wykonuje zadania. Na koniec dyskutowano dlaczego warto czytać i ćwiczono tzw. łamańce językowe.

 

Galeria - Tydzień czytania dzieciom F10 03.06.2019

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H