Strona główna Kultura i sport Kalendarium imprez

Wydarzenia w dniu: 19 czerwiec 2019

Warsztaty "Małe skrzydła-jak wychować szczęśliwego człowieka"

Miejsce:
Filia nr 3 Ocice, ul. Tuwima 1
Godzina:
16:00
Data:
2019-06-19 do 2019-06-19

Czym jest uważne rodzicielstwo i jak je praktykować? Filia nr 3 w Ocicach zaprosiła na ostatnie przed wakacjami „Spotkanie po sąsiedzku”. Tym razem gościem biblioteki była Patrycja Chomiczewska - trenerka MentalSpa Chomiczewska & Kud.

Wychowaj dziecko na świadomego, pewnego siebie i czułego człowieka – mówią współczesne poradniki dla rodziców. Ale jak to zrobić? Jak stać się rodzicem bez nagród i kar? O doświadczaniu miłości i radości, jak również czerpania nauki ze wspaniałej przygody, jaką jest wychowywanie dzieci opowiedziała w trakcie spotkania w raciborskiej bibliotece trenerka mentalna a na co dzień spełniona mama – Patrycja Chomiczewska.

Mimo niskiej frekwencji spowodowanej przyśpieszonym zakończeniem roku szkolnego, spotkanie okazało się niezwykle cenne i twórcze dla uczestniczących w nim mam. Zamiast prelekcji, prowadząca postawiła na pracę indywidualną. Uczestniczki mogły liczyć na ciekawe porady i indywidualne ćwiczenia sensoryczne.

Kolejne spotkanie dotyczące kwestii wychowywania dzieci odbędzie się po wakacjach.

 

4maly  logomale_v

Galeria - Warsztaty "Małe skrzydła"
Pliki do pobrania

Dyskusyjny Klub Książki

Miejsce:
Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
Godzina:
16:30
Data:
2019-06-19 do 2019-06-19

19 czerwca odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, poświęcone książce Lisy Genovej „Lewa strona życia”.

Książka opowiada historię Sarah Nickerson - kobiety sukcesu, mającej świetną pracę, szczęśliwą rodzinę i piękny dom na przedmieściach Bostonu, perfekcyjnie łączącej obowiązki rekruterki w dużej korporacji z odwożeniem dzieci do żłobka i na zajęcia pozalekcyjne, która na skutek wypadku samochodowego doznaje skomplikowanego urazu mózgu i traci zdolność postrzegania istnienia lewej strony. Połowa świata znika z jej świadomości i Sarah po raz pierwszy staje się zależna od innych. Walcząc o nową siebie, musi pożegnać starą tożsamość i życie, które już nigdy nie powróci. Musi odkryć nowe, czekające na nią przeznaczenie i przekonać się, że istnieją rzeczy większe i ważniejsze niż to, co do tej pory uważała za szczyt marzeń.

„Lewa strona życia” bardzo spodobała się czytelniczkom, tym bardziej, iż po raz pierwszy zetknęły się z mało znaną chorobą jaką jest zespół pomijania stronnego. Tematyka powieści stała się także pretekstem do dyskusji o tym, co w życiu ważne.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się już po wakacjach. Serdecznie zapraszamy!

Galeria - DKK 19.06.2019
Pliki do pobrania

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H