Strona główna Kultura i sport Kalendarium imprez

Wydarzenia w dniu: 20 sierpień 2019

Wycieczka Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu

Miejsce:
Muzeum Wsi Opolskiej
Data:
2019-08-20 do 2019-08-20

Członkowie Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu wybrali się w kolejną wakacyjną podróż. Tym razem do Opola - Bierkowic.

Głównym celem wycieczki było zwiedzenie Muzeum Wsi Opolskiej. Ekspozycję stanowią przeniesione i odbudowane obiekty architektury wiejskiej oraz przedmioty i sprzęty, pokazujące warunki życia na wsi w okresie od XVIII do początków XX wieku. W skansenie można obejrzeć budynki mieszkalne, stodoły, spichlerze, młyny i wiatraki, a także kuźnię, kościół oraz karczmę.

Dodatkowo klubowicze zwiedzili wystawę czasową pn. „Ofiaruję siebie Polsko – Patriotyzm i martyrologia w polskiej sztuce ludowej”, na której zaprezentowano prace znanych polskich twórców ludowych i nieprofesjonalnych.Wycieczkę zakończył spacer po opolskiej starówce.

Zapraszamy na wrześniowe spotkanie KPB, na którym będziemy gościć pisarkę Ałbenę Grabowską. Zapraszamy na dzień 24 wrzesień na godzinę 16.30. Wstęp wolny.

Galeria - KPB wycieczka Opole 08.2019
Pliki do pobrania

Lato z biblioteką: Bajki Robotów

Miejsce:
Biblioteka ul.Kasprowicza 12
Godzina:
11-14
Data:
2019-08-20 do 2019-08-20

Podczas kolejnego wakacyjnego spotkania w bibliotece dzieci przeniosły się w świat „Bajek robotów” Stanisława Lema.

Automateusz, Mikromił, Gigacyan czy Wuch to tylko niektóre z wielu stworów, które wkradły się do wyobraźni najmłodszych pasjonatów kosmicznego świata – a że robot niejedno ma imię, to też każde dziecko mogło stworzyć własnego! Uczestnicy Lata z biblioteką odtańczyli także mechaniczny taniec w rytm elektronicznej pieśni robotów. Całość galaktycznej zabawy zwieńczyła próba bicia rekordu Architora, który dysponował sześciuset dłońmi oraz zabawa słowotwórcza z maszyną Trurla.

Fantastyczne Lato z biblioteka wraca we wtorek 27 sierpnia. Serdecznie zapraszamy!

Galeria - Wakacje 20.08.2019

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H