Strona główna Kultura i sport Kalendarium imprez

Wydarzenia w dniu: 22 wrzesień 2019

GŁOSOWANIE - INTERAKTYWNA ZABAWA Z KULTURA DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

Miejsce:
Racibórz
Godzina:
11:00
Data:
2019-09-20 do 2019-09-29

Projekt Ogólnomiejski Raciborskiego Centrum Kultury 

INTERAKTYWNA ZABAWA Z KULTURĄ DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

jest  kierowany do każdego, niezależnie od wieku.

Serdecznie zachęcamy do zagłosowania https://bo.raciborz.pl/main/glosowanie

 

 

Projekt składać się będzie z trzech elementów:

KINO - w związku z rosnącym zainteresowaniem na dodatkowe kino zrodziła się potrzeba stworzenia osobnej  przestrzeni kinowej. Obecnie wykorzystywana w tym celu jest sala widowiskowa, co ze względu na mnogość wydarzeń kulturalnych stało się pewnym ograniczeniem. Kino, które powstanie w pracowni plastycznej pomieści 40 osób, a repertuar będzie kierowany do każdej grupy wiekowej, stanie się również centrum dyskusyjnym. Będzie to klimatyczne miejsce, gdzie na wygodnych poduchach i pufach będzie można oglądać seanse filmowe.

DOPOSAŻENIE ZESPOŁÓW AMATORSKIEGO RUCHU ARTYSTYCZNEGO (m.in. Zespół Taneczny SKAZA, BREAKING) w stroje i sprzęt. Dodatkowo zakupione zostaną podesty do amfiladowego budowania widowni, które będą wykorzystywane w przeciągu całego roku.

 

DZIECI W KRAINIE ZABAWY - stworzenie przestrzeni interaktywnej poprzez zakup sprzętów edukacyjnych dla maluchów z grupy zabawowej FIKU-MIKU.

WARSZTATY TEATRALNE - na zaproszenie Teatru TETRAEDR do Raciborza zjadą się najwybitniejsi przedstawiciele  teatru niezależnego w Polsce. Przez cały rok będą prowadzić ze wszystkimi grupami wiekowymi warsztaty skupiające się na pracy z własnym ciałem, głosem i emocjami. Ponadto będą stanowić idealną motywacje do rozmów na temat sztuki. Efekt finalny zostanie zaprezentowany podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego    w Raciborzu - OFKA.

 

Projekt INTERAKTYWNA ZABAWA Z KULTURĄ DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH jest  kierowany do każdego, niezależnie od wieku. Sala kinowa, zakup sprzętu, czy warsztaty z pewnością sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Serdecznie zachęcamy do zagłosowania na projekt, dziękujemy za wsparcie i do zobaczenia !

Berek, czyli upiór w moherze 2

Miejsce:
Sala widowiskowa RCK RDK (ul. Chopina 21)
Godzina:
16:00
Data:
2019-09-22 do 2019-09-22

„Berek, czyli upiór w moherze 2”

Zapraszamy na doskonały spektakl, będący kontynuacją przeboju „Berek, czyli upiór w moherze”!

godz. 16.00  https://biletyna.pl/event/view/id/107865

godz. 19.00  https://biletyna.pl/event/view/id/107865


Kultowy „Berek” powraca, a wraz z nim nasi ulubieni bohaterowie – Anna i Paweł, czyli para sąsiadów, których kiedyś połączyła nienawiść. Dziś, kiedy oboje odłożyli na bok swoje uprzedzenia, wzajemna niechęć zamieniła się w sympatię. Dobra zmiana – bez dwóch zdań! Może nawet za dobra... Kiedy bezustanna, intensywna obecność Anny w życiu sąsiada doprowadza jego związek do rozpadu, Paweł postanawia coś z tym zrobić i znaleźć sąsiadce inne zajęcie. Co skutecznie odwróciłoby od niego uwagę starszej pani? Oczywiście mężczyzna! Problem w tym, że Anna, powodowana wyrzutami sumienia, wpada na niemal identyczny pomysł i rozpoczyna poszukiwania nowego partnera dla Pawła. Szykują się więc dwie randki w ciemno! Co z nich wyniknie? Sprawdźcie sami! Niespodziewane zwroty akcji, doskonały humor i dobra zabawa gwarantowane!

Obsada:


Ewa Kasprzyk

Maria Niklińska

Daniel Olbrychski

Antoni Pawlicki

Kamil Kula

Łukasz Płoszajski/Damian Kulec

 

Bilety do nabycia w kasach RCK orza na :

godz. 16.00  https://biletyna.pl/event/view/id/107865

godz. 19.00  https://biletyna.pl/event/view/id/107865Koncert uczniów i absolwentów klasy organów w ramach XXXII Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. H. Klai w Raciborzu

Miejsce:
Kościół św. Jana Chrzciciela
Godzina:
18:00
Data:
2019-09-22 do 2019-09-22

Tegoroczne Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. H. Klai zakończymy koncertem uczniów i absolwentów klasy organów Państwowej Szkoły Muzycznej z Raciborza i Rybnika, prowadzonej przez panią Elżbietę Włosek- Żurawiecką. Koncert odbędzie się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela na Ostrogu w niedzielę 22 września o godz. 18.00. Wstęp bezpłatny.

Klasę organów w P.S.M.I stopnia w Raciborzu Elżbieta Włosek-Żurawiecka prowadzi od roku 1985, najpierw współpracując , a potem przejmując ją po założycielu Henryku Klaji . W ciągu tych 34 lat pracy jej klasę ukończyła spora grupa absolwentów , którzy kontynuowali swą edukację muzyczną w P.S.M. II stopnia w Rybniku i w innych miastach Polski . Wśród jej wychowanków są już absolwenci Akademii Muzycznych i innych uczelni muzycznych w kraju i zagranicą .Klasa organów Elżbiety Włosek-Żurawieckiej przy P.S.M. II st. w Rybniku – tworzyła się od roku 1990 . Początkowo lekcje odbywały się na instrumencie stojącym w sali koncertowej P.S.M. I stopnia, obecnie szkoła ma już własny, mechaniczny instrument. Większość najzdolniejszych uczniów rekrutuje się z raciborskiej szkoły muzycznej , a szlifując swe umiejętności w P.S.M. II stopnia w Rybniku - zdobywa laury ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów.

W tym roku najwyższe laury w najważniejszym konkursie organowym w Polsce – w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym Centrum Edukacji Artystycznej we Wrocławiu - zdobyli dwaj jej uczniowie : Mariusz Wycisk – laureat Grand Prix i Szymon Jarzyna – laureat 3 Miejsca. Ci sami uczniowie nie dalej niż 24.08.br. w Ogólnopolskim Konkursie Organowym „Per Artem ad Astra” w Krasnobrodzie zdobyli ponownie najwyższe laury : Szymon Jarzyna 1 miejsce, a Mariusz Wycisk 2 miejsce. Trzecią laureatką w gronie uczniów Elżbiety Włosek-Żurawieckiej z PSM w Rybniku, a rekrutującą się z P.S.M. w Raciborzu – jest Magdalena Pohlmann, która w minionym roku szkolnym zdobyła 3 Miejsce w Krakowskim Konkursie Młodych Organistów. Oczywiście jest to zaledwie mała część ich bogatego dorobku artystycznego. Całą trójkę w/w uczniów oraz ich młodszych, jak i starszych kolegów/absolwentów usłyszymy w tradycyjnym koncercie młodych talentów w kościele Św. Jana Chrzciciela na Ostrogu na zakończenie naszego festiwalu.

Elżbieta Włosek-Żurawiecka wielokrotnie nagradzana była Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego I i II stopnia za Wybitne Osiągnięcia w Pracy Dydaktyczno-Wychowawczej i Artystycznej, a w minionym roku szkolnym otrzymała Złoty Medal Prezydenta R.P. za Długoletnia Służbę.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H