Strona główna Kultura i sport Kalendarium imprez

Wydarzenia w dniu: 02 październik 2019

Waldemar Cichoń

Miejsce:
Eureka,ul. Kasprowicza 12; Filia nr 5 Płonia,ul.Sudecka 2
Godzina:
09:00
Data:
2019-10-02 do 2019-10-02

Waldemar Cichoń – autor lubianej przez dzieci serii książek o kocie Cukierku był kolejnym gościem raciborskiej biblioteki w ramach projektu „Od przedszkola do książkowego mola”. Spotkania odbyły się w EURECE przy Kasprowicza 12 i w filii bibliotecznej na Płoni.

Waldemar Cichoń pisać zaczął jedenaście lat temu. Jak sam mówi zmusił go do tego syn Marcel, który pomimo tego, że od małego regularnie bywał z rodzicami w bibliotece i uczestniczył w spotkaniach z pisarzami – to czytać nie chciał. Autor wpadł na pomysł, by napisać książkę o Marcelu oraz jego kocie Cukierku. No bo jak można nie przeczytać książki o sobie samym? Książka „Cukierku, Ty łobuzie!” została bardzo dobrze przyjęta przez czytelników, którzy dopytywali o dalsze losy łobuzerskiego kota. Obecnie tomów o Cukierku jest aż dziewięć. Ale na kocie Cichoń nie poprzestał, czego efektem są wydane dwie książki o psie imieniem Riko. Gość biblioteki napisał również bajki z dziejów Górnego Śląska „Zdarziło sie na Ślonsku. Łopowieści niysamowite niy ino dlo bajtli” – w dwóch wersjach językowych.

W trakcie spotkania autor przeczytał fragmenty książki „Dasz radę, cukierku!”. Dzieci z kolei były ciekawe co aktualnie porabia Cukierek (jest w domu, pewnie już po trzecim śniadaniu), co najbardziej lubi robić (układać klocki LEGO z Maćkiem – synem autora) i gdzie go można spotkać (Cukierek jest nowoczesnym kotem, dlatego można go spotkać na Facebooku!). Na koniec gość biblioteki przybił każdemu z uczestników „kociątkę”- specjalną cukierkową pieczątkę oraz wręczył zakładkę do książki.

Spotkania odbyły się w ramach projektu „Od przedszkola do książkowego mola” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Książki Waldemara Cichonia można wypożyczyć w naszej bibliotece.

 

Galeria - Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem 02.10.2019
Galeria - F5 Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem 02.10.2019

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H