Strona główna Kultura i sport Kalendarium imprez

Wydarzenia w dniu: 16 październik 2019

Klub Malucha

Miejsce:
Filia nr 2 Ostróg ul. Bielska 12
Godzina:
09:00
Data:
2019-10-16 do 2019-10-16

Głośne czytanie, wesoła zabawa, zajęcia plastyczne i twórczy czas dzieci i rodziców. Za nami kolejne spotkanie w Klubie Malucha w bibliotece na Ostrogu. Tym razem inspiracją do zajęć była książeczka „Zwierzaki-Dzieciaki. Podwórko”.

Na początku dzieci wysłuchały wesołego wierszyka Ewy Stadtmüller o baranku, który ciągle beczy, ptaszku, co chodzi gęsiego, indyku i jego czerwonych koralach, kozie-łakomczuszce i piejącym koguciku z książki „Zwierzaki-Dzieciaki. Podwórko”. Po lekturze zaproponowano zabawę z udziałem rodziców w łączenie par: mama-dziecko. Organizatorzy przygotowali także niespodziankę multimedialną w postaci bajki odtworzonej na tablecie i prostej aplikacji umożliwiającej układanie puzzli. Z kolejnym zadaniem polegającym na ułożeniu ilustracji małej żyrafy dzieci także poradziły sobie doskonale! Na koniec mali czytelnicy zajęli się wspólnym budowaniem z klocków.

Na kolejne zajęcia organizatorzy zapraszają w środę 20 listopada o godz. 9.00. Głównym bohaterem spotkania będzie miś, dlatego dzieci są proszone o przyniesienie do biblioteki swoich ulubionych pluszaków.

4maly  logomale_v

Galeria - Klub Malucha 16.10.2019
Pliki do pobrania

Spotkanie po sąsiedzku „Małe skrzydła, jak wychować szczęśliwego i uważnego człowieka".

Miejsce:
Filia Publiczno-Szkolna nr.3 ul.Tuwima 1
Godzina:
17:15
Data:
2019-10-16 do 2019-10-16

Jak wychować szczęśliwego i uważnego człowieka? Biblioteka w Ocicach zorganizowała kolejne ciekawe „Spotkanie po sąsiedzku”. Gościem filii była Patrycja Chomiczewska – trener mentalny, prywatnie mieszkanka dzielnicy, która w formie warsztatowej przekonywała uczestniczki, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.

Żyjemy coraz szybciej a ilość bodźców, które nas otaczają i przytłaczają przy okazji, jest niewyobrażalna! Dlatego obecne na sali mamy na początku otrzymały konkretne wskazówki przydatne w procesie wyciszenia się. Uspakajanie pewnych obszarów mózgu, które trenerka (aby dobrze zobrazować dziecku) nazywa szczekającym psem, najskuteczniej można zrealizować poprzez różne techniki oddechowe, które uczestniczki miały okazję poznać i wypróbować w trakcie spotkania. Został także omówiony temat uważnego wychowania - Patrycja Chomiczewska pokazała metody treningu uważności i wrażliwości sensorycznej, uczące czerpać energię z życia, cieszyć się z prostych, nawet najbardziej banalnych rzeczy, jakie przynosi ze sobą każda chwila.

Warsztaty z Patrycją Chomiczewską będą kontynuowane w przyszłości, tymczasem organizatorzy zapraszają w piątek 15 listopada o godz. 16.00 na spotkanie z Magdaleną Procajło- fizjoterapeutką dzieci i niemowląt, która poprowadzi warsztaty z elementami masażu Shantala.

4maly  logomale_v

Galeria - Mełe Skrzydła 16.10.2019
Pliki do pobrania

Fantastyczny Klub Filmowy

Miejsce:
Biblioteka ul.Kasprowicza 12
Godzina:
18:00
Data:
2019-10-16 do 2019-10-16

Uczestników październikowego spotkania Fantastycznego Klubu Filmowego przeszedł dreszczyk emocji! Wszystko za sprawa wyświetlanego filmu, który zdecydowanie wpisuje się w tak zwaną Nową Falę Horroru. Film został zresztą nagrodzony Oskarem za najlepszy scenariusz oryginalny w 2018 roku. Ciekawie poruszony temat rasizmu, wywołał równie barwną dyskusję wśród widzów. Na koniec wspólnie wybrano tytuł na kolejne spotkanie i podzielono się propozycjami najlepszych filmów grozy.

Organizatorzy zapraszają 27 listopada na prawdziwą ucztę spod znaku fantastyki naukowej. Będą podróże w czasie i globalne katastrofy oraz genialna gra aktorska w wykonaniu jednych z najbardziej znanych i poważanych odtwórców kina akcji i nie tylko.

Galeria - FKF 16.10.2019
Pliki do pobrania

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H