Strona główna Kultura i sport Kalendarium imprez

Wydarzenia w dniu: 17 październik 2019

Nowe technologie w bibliotece na Płoni

Miejsce:
Filia nr 5 Płonia, ul. Sudecka 2
Godzina:
09:00
Data:
2019-10-17 do 2019-10-17

Już nie tylko głośne czytanie książek, ciekawe prezentacje multimedialne czy warsztaty plastyczne… Lekcje biblioteczne, mające na celu zmobilizować dzieci i młodzież do sięgnięcia po książkę, wchodzą na nowy, wyższy poziom! Przykładem może być październikowe spotkanie dla klasy IV zorganizowane przez bibliotekę na Płoni.

„Tysiąc lat temu w Gnieźnie” to pozycja wydana przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Jej autor zabiera czytelników w barwną podróż w czasie od legendarnych początków, poprzez czasy pogańskie, kolejne etapy budowy grodu, aż do roku 1038, kiedy po najeździe czeskiego księcia grody Wielkopolski straciły znaczenie, a nową stolicą został Kraków. Książka jest zintegrowana z aplikacją mobilną „W gnieźnieńskim grodzie”, opracowaną i wydaną w 2013 roku przez MPPP. Wybrane strony są znacznikami do trójwymiarowych makiet, które pojawiają się na ekranie smartfonu lub tabletu (z zainstalowaną aplikacją), jakby w danej chwili znajdowały się nad papierową ilustracją.

Dzięki wykorzystaniu w trakcie lekcji bibliotecznej tej niezwykłej pozycji, uczniowie klasy IV Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 na Płoni mogli zobaczyć oraz posłuchać, jak kiedyś wyglądał gnieźnieński gród, ale także przekonać się, jakie możliwości dają najnowsze pozycje na rynku wydawniczym.

Galeria - Tysiąc lat temu w Gnieźnie 17.10.2019
Pliki do pobrania

Warsztaty na „5” „Jeżyk”

Miejsce:
Filia Publiczno-Szkolna nr.5 Płonia
Godzina:
13:00
Data:
2019-10-17 do 2019-10-17

Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 7 do 12 lat, mające na celu rozwijanie wyobraźni oraz zdolności manualnych, jak również zapoznanie z różnymi technikami plastycznymi i materiałami, m.in. filcem, pianką dekoracyjną. Zajęcia oparte o postacie z książek i wykorzystujące literaturę dostępną w bibliotece.

W październiku uczestnicy wysłuchali opowiadania „Kret i Jeż” Mariusza Niemyckiego następnie wykonali jeża z papieru i liści.

 

Galeria - Jeżyk 17.10.2019
Pliki do pobrania

NARODOWA PERŁA GRUZJI - koncert

Miejsce:
Sala widowiskowa RCK RDK (ul. Chopina 21)
Godzina:
19:00
Data:
2019-10-17 do 2019-10-17

Ośnieżone wierzchołki gór, w dolinach piękne dziewczyny i dzielni młodzieńcy, a do tego wino, taniec i śpiew – czyli, po prostu, GRUZJA. To kraj o wspaniałej, bogatej kulturze, muzyce zapierającej dech w piersiach i żywiołowych tańcach. W takim kraju każdy rodzi się artystą – artystą życia, bo śpiew i taniec są właśnie sensem życia.

https://www.youtube.com/watch?v=nOB1joN3XLU

I oto przed Państwem NARODOWA PERŁA GRUZJI, zespół „Nartebi”, którym kieruje wybitny choreograf Gogita Tatulaszwili.
Ponad 50-osobowy zespół artystów w niezwykłym widowisku zaprezentuje bogactwo folkloru gruzińskiego oraz innych narodów kaukaskich. Po występach w wielu krajach na całym świecie po raz pierwszy w ich kilkunastoletniej historii najwyższy kunszt roztańczonych Gruzinów będzie mogła podziwiać również polska publiczność.
Zapraszamy na spotkanie z tancerzami przybywającymi ze szczytów Kaukazu niczym orły i pragnącymi z gracją innego królewskiego ptaka – łabędzia – przekazać Państwu dawkę wrażeń mocnych jak gruzińskie wino i oszałamiających jak tamtejsze powietrze ....

Bilety w cenie: 120,- 110,- 95,-  do nadycia w kasach RCK oraz na https://biletyna.pl/event/view/id/116749

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H