Strona główna Kultura i sport Kalendarium imprez

Wydarzenia w dniu: 26 październik 2019

XVI Raciborski Festiwal Podróżniczy WIATRAKI

Miejsce:
Raciborskie Centrum Kultury
Godzina:
08:30
Data:
2019-10-24 do 2019-10-27

Stowarzyszenie Artystów i Podróżników "GRUPA ROSYNANT" oraz współorganizatorzy zapraszają na XVI Raciborski Festiwal Podróżniczy WIATRAKI! 

Poniżej znajduje się program Festiwalu:

Tak o festiwalu piszą jego twórcy: "Idea Festiwalu - Każdy z nas nosi w sobie skrawek duszy podróżnika, odkrywcy dalekich lądów, zdobywcy dziewiczych szczytów, rozległych mórz i dzikich dżungli... Koleje losu są jednak takie, że tylko nieliczni z nas wiążą swoje życie z podróżami, górami czy morzami na stałe. Pozostali oddają się swym pasjom podróżniczym od czasu do czasu, w miarę wolnego czasu; a jeszcze inni oglądają świat dzięki slajdom, filmom i zdjęciom tych pierwszych...
Tworząc Raciborski Festiwal Podróżniczy "WIATRAKI" chcieliśmy zgromadzić w jednym miejscu i czasie ich wszystkich: exploratorów i stopowiczów, gawędziarzy i ich słuchaczy, alpinistów i wędrowców, odkrywców i podróżników, grotołazów, żeglarzy, ludzi z wiatrem we włosach. Chcieliśmy by do Raciborza zawitał na kilka dni cały świat - dzięki slajdom, opowieściom, relacjom, wystawom i filmom. No i ostatecznie – chcieliśmy spotkać wspaniałych ludzi, gościć ich u siebie, dotknąć, porozmawiać (a nie byliśmy pewni, czy przyjmą zaproszenie na piwo do naszego dużego pokoju ;). No i … udało się!" 

Opis pochodzi z oficjalnej strony Festiwalu: http://www.wiatraki.rosynant.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/events/2498333967109151/

 

Fantastyczny Klub Książki

Miejsce:
Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
Godzina:
16:00
Data:
2019-10-26 do 2019-10-26
Październikowe spotkanie Fantastycznego Klubu Książki upłynęło pod znakiem zakazanej wiedzy i bluźnierczych stworów, czyli twórczości H.P. Lovecrafta.
Uczestnicy dyskutowali o inspiracjach autora, o rozpowszechnieniu przez niego gatunku kosmicznego horroru, o możliwych interpretacjach założeń tegoż. Zwrócili także uwagę, jak na jego prozę wpłynęły jego osobiste uprzedzenia i snobizm oraz porozmawiali o innych autorach, grach i... nieeuklidesowej geometrii.
Kolejne spotkanie w poniedziałek 25 listopada. Zaplanowana jest podróż na Czerwoną Planetę – omawiać będziemy "Marsjanin" Andy'ego Weira.
Galeria - FKK pażdziernik 2019
Pliki do pobrania

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H