Strona główna Kultura i sport Kalendarium imprez

Wydarzenia w dniu: 15 listopad 2019

28 Festiwal Pieśni Chóralnej do słów Eichendorffa

Miejsce:
Sala widowiskowa RCK RDK (ul. Chopina 21)
Godzina:
16:00
Data:
2019-11-15 do 2019-11-15

Organizatorzy serdecznie zapraszają na 28 Festiwal Pieśni Chóralnej do słów Josepha Freiherr von Eichendorffa, który odbędzie się 15 listopada 2019 o godz. 16.00 w Raciborskim Centrum Kultury, ul. Chopina 21, Racibórz. W Festiwalu mogą uczestniczyć amatorskie zespoły chóralne i śpiewacze a cappella lub z towarzyszeniem instrumentalnym.

Warunki uczestnictwa/ Teilnahmebedingungen:

1. W Festiwalu mogą uczestniczyć amatorskie zespoły chóralne i śpiewacze a cappella lub z towarzyszeniem instrumentalnym.

2. Zespoły chóralne i śpiewacze zobowiązane są do zaprezentowania dwóch pieśni do słów J. von Eichendorffa (w tym obowiązkowo jedna w języku ojczystym poety) oraz do wspólnego wykonania pieśni: „Der frohe Wandersmann” / „Wesoły wędrownik”    pierwsza zwrotka w języku niemieckim oraz druga w języku polskim a także pieśń kościelną do słów J. von Eichendorffa „O Maria”.

3. Czas prezentacji jednego zespołu nie może przekroczyć 8 minut (nie licząc wejścia i zejścia zespołu)

4. Koszty przejazdu zapewniają placówki delegujące.

5. Zespoły chóralne i śpiewacze przywożą na zebranie organizacyjne dwie listy uczestników (w tym jedną z podpisami).

Zebranie z dyrygentami/ prezesami zostanie zorganizowane dnia 24.10.2019 o godz. 17.oo w sali 105  - I piętro w RCK,ul. Chopina 21, Racibórz

6. Zgłoszenia zespołów/ chórów będą przyjmowane do dnia 21.10.2019 naponiższy adres:

Towarzystwo Społeczno - Kulturalne Niemców Woj. Śląskiego,

ul. Wczasowa 3, Racibórz lub drogą mailową:

Komisja może poprosić o dodatkowe zaprezentowanie wspólnej pieśni „Der frohe Wandersmann”. Laureat Grand Prix ostatniego Festiwalu nie może uczestniczyć w tegorocznych przesłuchaniach. (jednakże zapraszamy do gościnnych występów)

7. Grupy kulturalne wspierane finansowo przez TSKN Woj. Śląskiego są zobowiązane do uczestnictwa w Festiwalu (patrz pkt. 9 regulaminu dla grup kulturalnych ubiegających się o dofinansowanie działalności ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Konsulatu RFN za pośrednictwem TSKN Woj. Śląskiego)

Szczęśliwa mama- szczęśliwe dziecko: spotkanie z fizjoterapeutką Magdaleną Procajło

Miejsce:
Filia nr 3 Ocice, ul. Tuwima 1
Godzina:
16:00
Data:
2019-11-15 do 2019-11-15

Stymuluje układ nerwowy, usprawnia krążenie, uspokaja i relaksuje a dodatkowo pozwala nawiązać głęboką więź z dzieckiem. Mowa o masażu Shantala, który był tematem kolejnego ciekawego wykładu z elementami warsztatu zorganizowanego przez bibliotekę w Ocicach. Spotkanie poprowadziła fizjoterapeutka dzieci i niemowląt Magdalena Procajło.

Tak mógłby się rozpoczynać każdy weekend! Przy blasku świec, relaksującej muzyce i na wygodnych pufkach każdy z uczestników mógł liczyć na odrobinę relaksu po ciężkim tygodniu pracy. Na początku prowadząca zaprezentowała wykład „Masaż Shantala jako jeden z elementów prawidłowej stymulacji dziecka”. Obecne na spotkaniu kobiety w ciąży i mamy z młodszymi dziećmi poznały podstawowe techniki masażu oraz warunki niezbędne do osiągniecia zamierzonego efektu, takie jak odpowiednia temperatura pomieszczenia, nastrojowe światło, wygodna pozycja czy równie istotne – odpowiednie nastawienie zarówno osoby masującej jak i masowanej. Po części teoretycznej, każdy mógł wypróbować masażu w parze z innym uczestnikiem.

Na koniec wszyscy zgodnie stwierdzili, że odrobina przyjemności należy się każdemu, dlatego zarówno organizatorzy jak i prowadząca zapewnili, że warsztaty masażu Shantala powrócą jeszcze do biblioteki!

Galeria - F3 warsztaty z Magdą Procajło
Pliki do pobrania

Otwarcie wystawy LOSY GÓRNOŚLĄZAKÓW PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ

Miejsce:
Muzeum, ul. Gimnazjalna 1
Godzina:
17:00
Data:
2019-11-15 do 2019-11-15

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H