Strona główna Kultura i sport Kalendarium imprez

Wydarzenia w dniu: 14 luty 2020

Trening pamięci

Miejsce:
Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
Godzina:
09:00
Data:
2020-02-12 do 2020-02-17

baner_logo

W aktualnej sytuacji, zamknięci w czterech ścianach musimy zrezygnować z większości naszych codziennych aktywności… Ten trudny czas można jednak wykorzystać np. na trening naszej pamięci! Zobaczcie, jak w lutym, w ramach projektu „Biblioteka bez barier”, grupa seniorów szkoliła się po okiem specjalistów z Akademii Edukacji EDU.

Sześciogodzinna podróż rozpoczęła się od drobnych ćwiczeń na koncentrację. Następnie uczestnicy przeszli do treningu kognitywnego, aktywizując wszystkie zakamarki mózgu. Seniorzy tworzyli mapy myśli i uczyli się notować za pomocą metody Cornella. To wszystko rozwijało wyobraźnię, która jest niezbędna w procesie zapamiętywania i mnemotechnik. Zajęcia przebiegały w radosnej atmosferze, a jak wiadomo mózg lubi dobrą zabawę, i tam gdzie śmiech podczas nauki - informacje zapamiętywane są łatwiej!

Projekt „Biblioteka bez barier” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Galeria - Trening pamięci
Pliki do pobrania

Randka w ciemno z książką

Miejsce:
Filia nr 8, ul. Żorska 2
Godzina:
10:00
Data:
2020-02-14 do 2020-02-14

W dzień św. Walentego biblioteka przy ul. Żorskiej zaprasza czytelników do udziału w zabawie „Randka w ciemno z książką”.

Bibliotekarze zaproponują tego dnia czytelnikom wypożyczenie książek-niespodzianek. Czytelnik będzie miał możliwość wylosowania numeru, którym opatrzona będzie pięknie zapakowana książka.

W ten sposób biblioteka chce zachęcić czytelników do próbowania nowych gatunków, nowych autorów.

Pograjmy razem! Klub Gier Plaszowych

Miejsce:
Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
Godzina:
15:00
Data:
2020-02-14 do 2020-02-14

Nietypowy pomysł na Walentynki? Udział w kolejnym spotkaniu Klubu Gier Planszowych organizowanym przez raciborską bibliotekę! W piątkowe popołudnie 14 lutego na Kasprowicza 12 znowu królowały gry bez prądu.

W trakcie spotkania grano m.in. w karcianą grę Ucho Króla, budowano sieć wodną podlewającą bambusy dla żarłocznej pandy w Takenoko oraz rozbudowywano osadę, wytwarzano i zbierano surowce w Osadnikach z Catanu. Niektórzy postali także w PRL’owskich kolejkach i posmakowali klimatu minionej epoki w grze Kolejka. Grano również w Pluszowe Opowieści, Alhambre oraz Anachrony. Nie mogło zabraknąć najbardziej uwielbianych przez uczestników gier: Azul, Dooble i Kragmorthe. Najmłodsi uczestnicy wypróbowywali nową grę Ale cyrk! Oraz budowali zamki i farmy w Królestwie Królików.

Kolejne spotkanie odbędzie się 20 marca. Serdecznie zapraszamy!

Galeria - Planszówki 14.02
Pliki do pobrania

Trochę piosenek o miłości

Miejsce:
Sala kameralna DK STRZECHA (ul. Londzina 38)
Godzina:
18:00
Data:
2020-02-14 do 2020-02-14

Raciborscy laureaci ogólnopolskich festiwali wokalnych i teatralnych wystąpią z okazji Święta Zakochanych. W repertuarze utwory m.in. B. Leśmiana i A. Osieckiej.

Wystąpią:


Wokal: Agnieszka Rajda, Zuzanna Wieczosek, Julia Mielczarek, Anna Jegerska-Michalska, Joanna Skowyra, Grzegorz Zimałka


Recytacja: Jerzy Dębina


Akompaniament: Tomasz Behra


Bilety w cenie 5 zł dostępne w kasach RCK oraz na stronie: https://biletyna.pl/event/view/id/136030

Honorowane raciborskie karty Senior 60+ oraz Rodzina+

Piosenki o miłości

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H