Strona główna Kultura i sport Kalendarium imprez

Wydarzenia w dniu: 16 luty 2020

Trening pamięci

Miejsce:
Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
Godzina:
09:00
Data:
2020-02-12 do 2020-02-17

baner_logo

Trening pamięci odbył się w dniach 13-17 lutego 2020 i adresowany był do seniorów.

Fotogaleria poniżej.

Galeria - Trening pamięci
Pliki do pobrania

DOKTOR MIŁOŚĆ - kabaret muzyczny

Miejsce:
RCK DK STRZECHA (ul. Londzina 38)
Godzina:
17:00
Data:
2020-02-16 do 2020-02-16

Piosenki Kaliny Jędrusik, Kabaretu Starszych Panów,Mariana Hemara i innych...

Zapraszamy do Naszego muzyczno - kabaretowego Świata!

 

Akcja toczy się w gabinecie psychoterapeuty Doktora Miłość, którego drugim zawodem jest „zawód miłosny”. Zabawne perypetie pacjentek w połączeniu z niebanalnymi metodami Doktora spowodują, że wszystkie Panie na widowni zapiszą się na wizytę, a ich Panowie będą zachwyceni efektami „terapii”. Całość poprzeplatana jest najbardziej znanymi i cenionymi piosenkami z repertuaru Kaliny Jędrusik, Kabaretu Starszych Panów, Mariana Hemara i innych...

Obsada :

EWA ROMANIAK – Ewa

BARBARA BRODA-MALON – Basia

JAN JAKUB NALEŻYTY – Doktor Miłość

Muzycy :

KONRAD MASTYŁO – fortepian

SEBASTIAN MALON – skrzypce

SCENARIUSZ I REŻYSERIA - JAN JAKUB NALEŻYTY

 

Ewa Romaniak - Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Oprócz występów na scenach teatralnych uczestniczy w wielu projektach muzycznych, z których najbardziej znane to 4-częściowy projekt muzyczny pt. „Odyseja Muzyczna”, „Filmowe Love Story” oraz widowisko muzyczne „Romans z szampanem”. W swoim repertuarze ma recital piosenek retro „Powróćmy jak za dawnych lat”. W Krakowskim Teatrze Komedia gra w komediach: „Trzy razy łóżko” oraz „Wpadki miłosne z muzyką w tle”.

Barbara Broda-Malon - wokalistka, aktorka, certyfikowany pedagog wokalny, lektor. Absolwentka Wydziału Wokalno - Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach. Certyfikowany pedagog wokalny Międzynarodowego Stowarzyszenia Pedagogów Wokalnych "Natural Voice Perfection". Laureatka 10-ciu Ogólnopolskich Nagród na najważniejszych festiwalach piosenki poetyckiej i aktorskiej. Oprócz wielu występów na prestiżowych koncertach i festiwalach, w swoim dorobku artystycznym ma także kilka ról teatralnych. Współpracuje i współpracowała m.in. z Zagłębiowską Sceną Muzyczną, Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego z Zamościa, Nyską Orkiestrą Kameralną, Ryszardem Poznakowskim czy Teatrem Plejada z Krakowa. Obecnie wraz z zespołem koncertuje z 8-ma recitalami piosenki poetyckiej, aktorskiej, filmowej, rockowej, musicalowej i kabaretowej. Recital z muzyką filmową pt. „Na Srebrnym Ekranie” został objęty Patronatem Honorowym przez Krzesimira Dębskiego. Właścicielka Pszczyńskiego Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu „VoicePless” : ( www.voicepless.pl ). Jej uczniowie zdobywają nagrody na najważniejszych festiwalach w Polsce, jak również odnoszą sukcesy w programach telewizyjnych, takich jak : „Szansa na Sukces”, „X Factor” czy „The Voice of Poland”. Prowadzi na terenie całego kraju warsztaty wokalne oraz warsztaty z zakresu prawidłowej emisji i higieny głosu mówionego, przeznaczone dla osób pracujących głosem. Współpracuje również z firmami lektorskimi oraz telewizjami gdzie podkłada swój głos.

KONRAD MASTYŁO- muzyk, kompozytor, pianista, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Był członkiem zespołu Marka Grechuty - Anawa. W latach 1981-2000 był pianistą Piwnicy pod Baranami. Współpracuje m.in. z Beatą Rybotycką, Elżbietą Towarnicką, Ireną Santor, Anną Szałapak, Zbigniewem Preisnerem, Jackiem Wójcickim, Zbigniewem Wodeckim, Przemysławem Brannym, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Zygmuntem Koniecznym, Andrzejem Zaryckim. Od wielu lat związany z teatrem STU jako pianista i aktor oraz z Operą Krakowską. Współpracuje również z Teatrem Bagatela i Teatrem Ludowym w Krakowie. Jest wykonawcą muzyki do wielu znanych filmów i seriali

 JAN JAKUB NALEŻYTY -  polski aktor estrady, piosenkarz, satyryk, wykonawca piosenek autorskich i francuskich. Autor sztuk teatralnych. Członek Związku Artystów i Kompozytorów "ZAKR", Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno – Muzycznych SAWP i Związku Artystów Scen Polskich ZASP. Pisze teksty do piosenek dla wielu wykonawców, m.in. dla Beaty Rybotyckiej, Jacka Wójcickiego, pisał także teksty dla Zbigniewa Wodeckiego. Jego Sztuki Teatralne grane są w Teatrach w całej Polsce, takich jak m. in. Teatr STU w Krakowie czy Teatr Kamienica w Warszawie.

SEBASTIAN MALON - Absolwent klasy skrzypiec Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Współpracował i współpracuje m.in. z Filharmonią Śląską w Katowicach, Orkiestrą Kameralną AUKSO, jak również z innymi zespołami muzycznymi. Ekspert muzyczny w programie Super Dzieciak (2015 r.) w telewizji POLSAT. Tworzy i nagrywa muzykę do filmów reklamowych. Nagrywa także jako muzyk sesyjny.

Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasach RCK oraz na https://biletyna.pl/event/view/id/133794

Honorowane sa raciborskie karty:,,Senior 60+'', ,,Rodzina+''

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H