Strona główna Kultura i sport Kalendarium imprez

Wydarzenia w dniu: 28 luty 2020

Kurs florystyki

Miejsce:
Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
Data:
2020-02-28 do 2020-02-28

Wiosna zawitała do biblioteki w tym roku znacznie szybciej! Dzięki kursowi florystyki w ramach którego uczestnicy m.in. poznali zasady kompozycji i dekoracji wnętrz, wykonywali okolicznościowe kompozycje roślinne, bukiety, wiązanki, w tym aranżacje świąteczne oraz nauczyli się rozróżniać poszczególne rośliny, całą bibliotekę wypełnił zapach kwiatów.

Projekt „Biblioteka bez barier” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

 

Galeria - Kurs florystyki
Pliki do pobrania

Pasowanie na czytelnika w Markowicach

Miejsce:
Filia nr 10 Markowice, ul. Jordana 6
Godzina:
10:00
Data:
2020-02-28 do 2020-02-28

Od niemal tygodnia, szkoły są zamknięte a uczniowie przebywają w swoich domach. Zanim jednak to się stało, dzieci z klasy pierwszej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 zostały uroczyście pasowane na czytelników biblioteki w Markowicach. Zobaczcie, jak przebiegała ceremonia!

Na początku uczniowie obejrzeli fragment popularnej bajki, który był okazją do omówienia zasad korzystania z biblioteki oraz rozwiązali rebus, który przypomniał jak dbać o książeczki. Najważniejsze było jednak złożenie uroczystej przysięgi, dzięki której dzieci stały się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki! Niespodzianką okazał się występ starszej koleżanki, która „śpiewająco” zachęcała do sięgania po książki. Dużą radość sprawiła również wizyta gościa specjalnego - Zozola.

Na zakończenie cała grupa wypożyczyła książki, które mamy nadzieję, umilają teraz wolny czas w domu!

Galeria - Pasowanie F10
Pliki do pobrania

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H