Strona główna Kultura i sport Kalendarium imprez

Wydarzenia w dniu: 06 marzec 2020

Dzień Kobiet z książką

Miejsce:
Filia nr 8, ul. Żorska 2
Godzina:
16:00
Data:
2020-03-06 do 2020-03-06

O jakim prezencie na Dzień Kobiet marzy każda czytelniczka? Oczywiście o porcji nowości książkowych i „babskich” okołoliterackich rozmowach przy małej czarnej. Biblioteka przy ul. Żorskiej, jak co roku, zaprosiła czytelniczki do wspólnego świętowania Dnia Kobiet.

Spotkanie było okazją, żeby w miłej i swobodnej atmosferze, przy filiżance kawy porozmawiać o literaturze i nie tylko. Panie chętnie skorzystały z bogatej oferty nowości książkowych przygotowanych specjalnie na tę okazję, wśród których królowały najbardziej lubiane przez czytelniczki powieści obyczajowe i kryminały.

Filia przy ul. Żorskiej słynie także z comiesięcznych spotkań pod nazwą „Zrobione w domu, pokazane w bibliotece”, dlatego niektóre z miłośniczek robótek ręcznych przyniosły na Dzień Kobiet swoje prace, chętnie dzieląc się z innymi pasją i doświadczeniem. Zainteresowanych tematem, organizatorzy zapraszają 26 marca o godz. 16.00 na kolejne spotkanie klubu.

Galeria - Dzień Kobiet F8

Raciborscy artyści dla schroniska - Pychotka ma roczek!

Miejsce:
RCK Raciborski Dom Kultury (ul. Chopina 21)
Godzina:
18:00
Data:
2020-03-06 do 2020-03-06

To już prawie rok, jak w w marcu ubiegłego roku otwieraliśmy uroczyście kawiarnię Pychotka działającą w Raciborskim Centrum Kultury. Z tej okazji zapraszamy na koncert jubileuszowy, podczas którego raciborscy artyści zagrają dla schroniska. Ponieważ 6 marca zwiastuje nam już celebrację Dnia Kobiet, to repertuar będzie jak najbardziej kobiecy.

Wystąpią:
Wokaliści: Zuzanna Wieczosek, Julia Mielczarek, Joanna Skowyra, Paulina Świerczek, Natalia Jezusek, Rafał Jarząbek, Dawid Gawenda.
Zespół: Marta Linek – skrzypce, Wiktoria Linek – skrzypce, Paulina Świerczek – altówka, Marek Kuder – piano, Marysia Stugiewicz – altówka, Tymek Pawłowski – gitara, Krzysztof Koziarski – gitara i wokal.
Tomasz Behra – piano, aranżacje

Wstępem na koncert będzie przyniesiona karma dla psa lub kota ewentualnie żwirek ;) (najlepiej firmy Royal lub Bosch).

Pychotka - koncert dla schroniska

Raciborscy artyści dla schroniska

Miejsce:
RCK Raciborski Dom Kultury (ul. Chopina 21)
Godzina:
18:00
Data:
2020-03-06 do 2020-03-06

Już w piątek, zapraszamy na wyjątkowy koncert, bo grany specjalnie przez raciborskich artystów dla naszego schroniska. Nasi wykonawcy nie tylko przygotowują się muzycznie do tego wydarzenia, ale też postanowili w minioną sobotę odwiedzić podopiecznych schroniska i zabrać ich na spacer połączony z sesją zdjęciową. Mamy nadzieję, że ta akcja otworzy jeszcze bardziej Wasze serca i być może ktoś postanowi adoptować psiaka lub kociaka ze schroniska.

 

Koncert odbędzie się 6 marca (piątek) na sali widowiskowej RCK RDK, ul Chopina 21, zaczynamy o godzinie 18:00. 

Wstępem na koncert będzie przyniesiona karma dla psa lub kota ewentualnie żwirek ;) (najlepiej firmy Royal lub Bosch).

Ponieważ 6 marca zwiastuje nam już celebrację Dnia Kobiet, to repertuar koncertu będzie jak najbardziej kobiecy. Usłyszymy utwory m.in.: Franka Sinatry, Zbigniewa Wodeckiego, Agnieszko Osieckiej, Bogusława Meca, Lionel Richie. Pomysłodawcą koncertu jest Tomasz Behra.

Wystąpią:
Wokaliści: Zuzanna Wieczosek, Julia Mielczarek, Joanna Skowyra, Paulina Świerczek, Natalia Jezusek, Julia Mielnik, Wiktoria Śmietana, Rafał Jarzombek. Zespół: Marta Linek – skrzypce, Wiktoria Linek – skrzypce, Paulina Świerczek – altówka, Marek Kuder – piano, Marysia Stugiewicz – altówka, Tymek Pawłowski – gitara, Krzysztof Koziarski – gitara i wokal. Tomasz Behra – piano, aranżacje.

 

Fot.: Jagoda Główka, Oliwia Morawiec, Paweł OkulowskiWstępem na koncert będzie przyniesiona karma dla psa lub kota ewentualnie żwirek ;) (najlepiej firmy Royal lub Bosch).

Pychotka - koncert dla schroniska

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H