Strona główna Kultura i sport Kalendarium imprez

Wydarzenia w dniu: 14 styczeń 2021

Konkurs feryjny "Nagraj to sam"

Miejsce:
Raciborskie Centrum Kultury
Godzina:
15:00
Data:
2020-12-22 do 2021-01-15

Tworzysz, przerabiasz, majsterkujesz, upcyklingujesz? Prace DIY to Twój konik? Zrób to sam - nagraj to sam i pokaż światu! Ogłaszamy konkurs feryjny "Nagraj to sam". Twoim zadaniem będzie stworzenie krótkiego (max. 5 minutowego) filmu, na którym samodzielnie wykonujesz pracę w nurcie DIY (Zrób to sam). Warunkiem jest użycie co najmniej jednego przedmiotu pochodzacego z recyklingu, czyli prościej mówiąc - potencjalnie nikomu niepotrzebnego śmiecia. Całą resztę pozostawiamy Twojej wyobraźni i talentowi.

Prace będą publikowane przez RCK na fanpage Facebooku Raciborskiego Centrum Kultury www.facebook.com.pl/RaciborskieCentrumKultury w terminie od 4 do 15 stycznia 2021 r.

Przewidujemy nagrodę główną przyznaną przez jury oraz nagrodę publiczności, która będzie głosować poprzez zostawienie "lajka" na Facebooku Raciborskiego Centrum Kultury pod swoim ulubionym filmikiem.

Prace należy przesłać drogą elektroniczną na adres mailowy: bądź Messenger Raciborskiego Centrum Kultury (we transfer, link, plik itp.) lub dostarczyć do siedziby RCK (ul. Chopina 21p.105) na nośniku cyfrowym wraz z wymaganymi oświadczeniami (patrz poniżej). Ostateczny termin dostarczenia prac 10 stycznia 2021 r. Praca powinna być opisana: imię, nazwisko, szkoła, wiek, numer telefonu, adres mailowy.

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 18 stycznia 2021 r. o godzinie 12.00 na fanpage RCK. Organizator z laureatami skontaktuje się telefonicznie lub mailowo.

Regulamin konkursu oraz wymagane zgody znajdują się w załączniku

Ferie z biblioteka 2021: gra kanapowa

Miejsce:
Eureka,ul. Kasprowicza 12; filie biblioteczne
Data:
2021-01-04 do 2021-01-15
Miała być plenerowo/kanapowa, ale z powodu nowych obostrzeń będzie tylko w zaciszu domowym. Za to pełna przygód i z nagrodą na finał… Zapraszamy dzieci z klas I-VIII do udziału w literackiej grze kanapowej! Trwają zapisy. Gra adresowana jest dla dzieci z klas 1-3, 4-6 i 7-8, zarówno z Centrum jak i ze wszystkich dzielnic Raciborza. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy zgłosić się do najbliższej miejsca zamieszkania biblioteki celem zapisania a następnie pobrać materiały do wydruku-karty pracy ze strony internetowej biblioteki www.biblrac.pl lub odebrać wydrukowany pakiet w dowolnej filii bibliotecznej. I tyle kwestii technicznych, potem już tylko dobra zabawa! Każdego dnia dzieci będą rozwiązywały jedną kartę pracy, w której znajdą zagadki, rebusy, krzyżówki itp. Czasem wskazówkę trzeba będzie odnaleźć w książce, a czasem na Facebooku… Rozwiązanie każdej zagadki będzie wskazówką do udziału w kolejnym etapie. Po wypełnieniu wszystkich kart pracy, na uczestników czekają drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy! Regulamin i formularz zgłoszenia dostępne są poniżej. KARTY PRACY JUŻ DOSTĘPNE DO POBRANIA PONIŻEJ!!!

Ferie z dostawą do domu 2021

Miejsce:
Raciborskie Centrum Kultury
Godzina:
09:20
Data:
2021-01-04 do 2021-01-17

 

 

 

Pomysł na ferie 2021? - Oczywiście z RCK! A oto nasze propozycje:

* Tworzenia instrumentów domowych – Cykl warsztatów on-line(3 filmy instruktażowe) jak w domowych warunkach, własnoręcznie i z łatwodostępnych materiałów, wykonać instrumenty muzyczne:

4.01.2021– bębenek

13.01.2021–  marakasy

8.01.2021 – kij deszczowy

** Kreatywne Zrób To Sam – 3 filmy instruktażowe: warsztaty upcyklingowe on-line z tworzenia dekoracji i biżuterii, m.in. własnoręcznie wykonane:

6.01.2021 – świeczki recyklinkowe,

11.01.2021 – ozdabianie szkła lakierami do paznokci

14.01.2021 – tworzenie naszyjnika z kredek

*** Słuchowisko „Sceny z życia smoków” Beaty Krupskiej. 15 odcinków w formie audiobooka nagranych przez instruktorów RCK (z elementami muzyki, czytanie na głosy) publikowanych codziennie o godz. 19.00 w ramach dobranocki

3.01-17.01.2021

**** „Nagraj to sam” - Konkurs dla dzieci i młodzieży, którego ideą będzie nagranie własnego, krótkiego filmu „zrób to sam” z  rękodzieła upcyklingowego. Nagrody przyznane w dwóch kategoriach – jury i publiczności (ilość kliknięć „like” na facebooku). Filmy wysyłane przez uczestników do organizatora konkursu będą sukcesywnie publikowane na Facebooku Raciborskiego Centrum Kultury.

Prace należy przesłać drogą elektroniczną na adres mailowy: bądź Messenger Raciborskiego Centrum Kultury (we transfer, link, plik itp.) lub dostarczyć do siedziby RCK najpóźniej do 10 stycznia 2021 r.

Szczegóły: www.rck.com.pl/n/site/index/2-program/imprezy/2256-konkurs-feryjny--quot-nagraj-to-sam-quot-?fbclid=IwAR04saMnA_YY3E1CV9dsEI70_aPKy2oj6wQsgc9D1G_BpQGA2aazQJrnuNI

*****Zajęcia taneczne on-line dla dzieci i młodzieży w formie lekcji instruktażowych. Umieszczone zostaną na kanale YouTube RCK (www.youtube.com/user/rckredaktor/videos) tak, by każdy mógł je wyświetlić w dowolnym czasie.  

Ferie 2021

Plebiscyt na Książkę Roku 2020

Miejsce:
Oddziały i filie biblioteki
Data:
2021-01-07 do 2021-01-30
Czy w ubiegłym roku przeczytałeś jakąś interesującą książkę? Która z nowości wydawniczych zasługuje według Ciebie na tytuł najlepszej? Zapraszamy do udziału w Plebiscycie na Książkę Roku 2020! Aby wziąć udział w Plebiscycie, należy do 30 stycznia odwiedzić profil Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu na Facebooku - https://www.facebook.com/biblrac, znaleźć post oznaczony hasłem „Książka Roku 2020” i dodać komentarz zawierający: tytuł typowanej książki, imię i nazwisko autora. Wszystkich, którzy nie posiadają konta na Facebooku, biblioteka zachęca do wypełnienia formularzy w dowolnym oddziale lub filii biblioteki. Do Plebiscytu można zgłaszać tylko książki wydane po raz pierwszy w 2020 roku i tylko te, które znajdują się w zbiorach raciborskiej biblioteki. Każdy zgłaszający może podać maksymalnie trzy propozycje tytułów. Na zwycięzców plebiscytu, wytypowanych w drodze losowania, czekają atrakcyjne nagrody książkowe. Szczegółowy regulamin poniżej.

Ferie z biblioteką 2021: warsztaty fotografii kreatywnej

Miejsce:
Warsztaty online
Data:
2021-01-11 do 2021-01-15
Jak robić ciekawe zdjęcia? Jakich zasad trzymać się oraz jak je łamać, żeby nasze fotografie były interesujące? Aparaty w dłoń! Zapraszamy młodzież z klas VI-VIII na bezpłatne warsztaty fotograficzne w ramach Ferii z biblioteką. Jak wywołać zaplanowany efekt? Czym różni się fotografowanie od innych sztuk plastycznych oraz dlaczego kontrast, perspektywa, kompozycja i eksperyment to nieodzowne pojęcia w słowniku fotografa. Warsztaty fotografii kreatywnej - od pomysłu do realizacji odbędą się w dniach 11-14 stycznia 2021 w formule online na platformie Clickmeeting. Zajęcia poprowadzi pracownik Działu Promocji MiPBP w Raciborzu Mateusz Wiecha – fotograf, absolwent Wyższego Studium Fotografii we Wrocławiu oraz Malarstwa o specjalności fotografia w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zapisy przyjmowane są w Dziale Promocji MiPBP pod nr telefonu 32 415 37 24 wew.23. Formularz zgłoszenia i regulamin do pobrania poniżej. Liczba miejsc ograniczona!

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H