Strona główna Kultura i sport Kalendarium imprez

Wydarzenia w dniu: 18 kwiecień 2021

„Ważne sprawy - mali bohaterowie” - Powiatowy Turniej Szkół Podstawowych

Miejsce:
Eureka - Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12
Data:
2021-03-31 do 2021-04-19
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu zaprasza do udziału w powiatowym turnieju czytelniczym „Ważne sprawy - mali bohaterowie” organizowanym z okazji Światowego Dnia Książki. Turniej skierowany jest do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z Raciborza i powiatu raciborskiego i odnosi się do treści książek: „Gołąbek niepokoju” Kazimierza Szymeczki i „Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnára. Tegoroczna tematyka turnieju, poprzez wybór książki K. Szymeczki „Gołąbek niepokoju” nawiązuje także do 100 rocznicy III powstania śląskiego i Plebiscytu na Górnym Śląsku. Ponieważ sytuacja epidemiczna nie pozwala na przeprowadzenie turnieju w tradycyjnej formie, dlatego w tym roku odbędzie się on zdalnie. Uczestnicy mają za zadanie przeczytać i nagrać fragment wybranej książki, dopisać dalsze losy wybranej postaci z konkursowych książek oraz wykonać plakat reklamujący wybraną książkę. Prace konkursowe należy dostarczyć do 19 kwietnia 2021 r. do Biblioteki na ul. J. Kasprowicza 12 w Raciborzu. Drużyny należy zgłaszać do 31 marca 2021r. Szczegółowy regulamin turnieju, karta zgłoszenia oraz wymagane zgody do pobrania poniżej. Serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju!

Powiatowy Turniej Szkół Podstawowych „Ważne sprawy - mali bohaterowie”

Miejsce:
Eureka - Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12
Data:
2021-03-31 do 2021-04-19
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu zaprasza do udziału w Powiatowym Turnieju Szkół Podstawowych organizowanym z okazji Światowego Dnia Książki 2021. W tym roku turniej odbędzie się pod hasłem „Ważne sprawy - mali bohaterowie” i po raz pierwszy w formule zdalnej. Do turnieju czytelniczego mogą zgłaszać się drużyny złożone z uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z Raciborza i powiatu raciborskiego. W tym roku temat turnieju odnosi się do treści książek: „Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnára oraz „Gołąbek niepokoju” Kazimierza Szymeczki, czym nawiązuje do 100 rocznicy III powstania śląskiego i Plebiscytu na Górnym Śląsku. Ponieważ sytuacja epidemiczna nie pozwala na przeprowadzenie turnieju w tradycyjnej formie, dlatego w tym roku odbędzie się on zdalnie. Uczestnicy mają za zadanie przeczytać i nagrać fragment wybranej książki, dopisać dalsze losy wybranej postaci z konkursowych lektur oraz wykonać plakat reklamujący jedną z książek. Drużyny należy zgłaszać do 31 marca 2021r. Prace konkursowe należy dostarczyć do 19 kwietnia 2021 r. do Biblioteki na ul. J. Kasprowicza 12 w Raciborzu. Szczegółowy regulamin turnieju, karta zgłoszenia oraz wymagane zgody, do pobrania poniżej. Serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju!

Powiatowy Turniej Szkół Podstawowych „Ważne sprawy - mali bohaterowie” ROZSTRZYGNIĘCIE!

Miejsce:
Eureka - Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12
Data:
2021-03-31 do 2021-04-23
W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu rozstrzygnięto Powiatowy Turniej Szkół Podstawowych organizowany z okazji Światowego Dnia Książki. W tym roku turniej odbył się pod hasłem „Ważne sprawy - mali bohaterowie” a jego temat odnosił się do treści książek: „Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnára oraz „Gołąbek niepokoju” Kazimierza Szymeczki, czym nawiązał do 100 rocznicy III powstania śląskiego i Plebiscytu na Górnym Śląsku. Drużyny złożone z uczniów klas IV-VI reprezentowały: ZSP w Rudniku, ZSP w Kobyli, SP nr 18 w Raciborzu, ZSP nr 3 w Raciborzu, SP nr 15 w Raciborzu i SP w Bieńkowicach. Ponieważ sytuacja epidemiczna nie pozwalała na przeprowadzenie turnieju w tradycyjnej formie, dlatego w tym roku odbył się on zdalnie. Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać i nagrać fragment wybranej książki, dopisać dalsze losy wybranej postaci z konkursowych lektur oraz wykonać plakat reklamujący jedną z książek. Wyniki turnieju: I miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kobyli w składzie: Hanna Scheithauer, Marta Granieczny, Oliwia Kocur, Nina Łomiak; opiekun: Monika Hartman II miejsce - Szkoła Podstawowa w Bieńkowicach w składzie: Izabela Margyciok, Maria Socha, Adam Slany, Jan Czogała; opiekun: Izabela Glenc-Porwoł III miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Raciborzu w składzie:Zofia Mazurkiewicz, Alicja Kusy, Błażej Borek; opiekun: Natalia Błachut-Kyrcz   Reprezentanci pozostałych drużyn: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudniku w składzie: Julia Nadachewicz, Aron Gajda, Jacek Fiołka, Xavier Cypak; opiekun: Koryna Marcinkowska Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu w składzie: Kamila Głowińska, Sara Radwan, Anastasiia Zub; opiekun: Beata Mróz-Kajstura Szkoła Podstawowa nr 18 w Raciborzu w składzie: Liliana Płonka, Joanna Graj; opiekun: Izabela Rumpel   Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy. Po nagrody można zgłaszać się do Biblioteki od 26 kwietnia 2021 r.  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kobyli Szkoła Podstawowa w Bieńkowicach Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Raciborzu Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudniku Szkoła Podstawowa nr 18 w Raciborzu Galeria - Powiatowy Turniej Szkół Podstawowych "Ważne sprawy - mali bohaterowie"

Konkurs Recytatorski dla najmłodszych

Miejsce:
Racibórz
Godzina:
12:06
Data:
2021-04-01 do 2021-04-19

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza najmłodszych do wzięcia udziału w Konkursie Recytatorskim, który kierowany jest do dzieci w wieku do 4 lat, nieuczęszczających jeszcze do przedszkola.

Konkurs będzie miał formę prezentacji online fragmentu wiersza (od 4 do 8 wersów) dowolnego autora o tematyce wiosenno-przyrodniczej.

Na nagrania (np. telefonem) wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia oraz niezbędnymi zgodami czekamy do 9 kwietnia.

Materiały należy przesłać na adres mailowy 

Wszystkie filmiki będą publikowane na profilu Facebook'owym RCK od 19 kwietnia.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. U nas każde dziecko jest ZWYCIĘZCĄ!!! Dla uczestników czekają dyplomy i upominki. 

Regulamin, karta zgłoszenia i zgoda rodzica/opiekuna do pobrania w linku


https://we.tl/t-MQmAFewiAQWydarzenia i zajęcia odwołane do 18 kwietnia

Miejsce:
Racibórz
Godzina:
00:00
Data:
2021-04-07 do 2021-04-18

W związku z przedłużeniem obostrzeń, pozostajemy zamknięci do 18 kwietnia i kontynuujemy akcję #KulturazDostawądoDomu.

Zaplanowana 17 kwietnia promocja ALMANACHU PROWINCJONALNEGO nr 33  zostaje przeniesina na termin majowy.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H