Racibórz pomaga Ukrainie. Dołącz do akcji!
Strona główna Kultura i sport Kalendarium imprez

Wydarzenia w dniu: 04 marzec 2023

Moja Biblioteka - ogólnopolski konkurs plastyczny

Miejsce:
Eureka - Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży, ul. Kasprowicza 12
Data:
2023-02-01 do 2023-04-13
Jak wygląda biblioteka Twoich marzeń? Czy podobna do tej, którą odwiedzasz i do której masz zawsze blisko? Biblioteka w Raciborzu świętuje w tym roku 75-lecie i z tej okazji ogłasza ogólnopolski konkurs plastyczny „Moja Biblioteka”. Przesłane prace mogą przedstawiać zarówno rzeczywiste biblioteki, jak i te wymarzone. W konkursie plastycznym raciborskiej biblioteki mogą wziąć udział wszyscy, bez względu na wiek. Prace będą oceniane w pięciu kategoriach wiekowych: do lat 6, od 7 do 10 lat, od 11 do 14 lat, powyżej 15 lat i w kategorii rodzinnej (prace wykonane przez dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia i ich rodziców lub prawnych opiekunów). Przedmiotem konkursu jest wykonanie ilustracji, pracy komputerowej lub pracy przestrzennej przedstawiającej „swoją” bibliotekę, czyli zarówno tę znajdującą się w miejscu zamieszkania, jak również bibliotekę marzeń. Termin nadsyłania prac mija 30 marca. Prace należy dostarczyć osobiście do dowolnego oddziału i filii raciborskiej biblioteki lub do biblioteki powiatu raciborskiego. Adres do przesyłek pocztowych: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu, ul. Jana Kasprowicza 12, 47-400 Racibórz, z dopiskiem: KONKURS PLASTYCZNY „Moja Biblioteka” . Uroczystość ogłoszenia wyników Konkursu i wręczenia nagród nastąpi 13 kwietnia o godz. 16.00 w bibliotece przy ul. Jana Kasprowicza 12.

Szachy w Bibliotece

Miejsce:
Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
Godzina:
16:00-17:00
Data:
2023-03-01 do 2023-03-08
Klub szachowy dla dzieci w wieku 6-10 lat. Klub jest kierowany do dzieci, które nigdy nie grały bądź miały z szachami styczność, ale nie znają zasad gry. Na spotkaniach klubowych zapoznają się z podstawami gry w szachy.

BASTION Raciborski Klub Fantastyki

Miejsce:
Biblioteka, ul. Kasprowicza 12
Godzina:
15:00 – 19:00
Data:
2023-03-02 do 2023-03-30
Klub Bastion zaprasza wszystkich amatorów fantastycznej literatury czy filmu, gier planszowych i komputerowych, sesji RPG oraz larpów na spotkania, które odbywają się w czwartki od godziny 15.00 do 19.00 w Sali Kolumnowej biblioteki.

POEZJA W DRODZE - PAN AMO

Miejsce:
Sala kameralna DK STRZECHA (ul. Londzina 38)
Godzina:
18:00
Data:
2023-03-04 do 2023-03-04

Poezja recytowana w towarzystwie żywej muzyki? Tak!!

Włodzimierz Galicki, znawca i miłośnik dobrej literatury, prezentuje program poetycki na podstawie książki Marka Rapnickiego z 2020 roku pt. „Pan Amo prosi o głos”. W jego znakomitej interpretacji, z towarzyszeniem muzyki w wykonaniu Artura Modrzejewskiego, bohater literacki Pan Amo nabiera pełnych kształtów i przemawia do słuchacza wyrazistością sądów oraz uczuciem do świata i ludzi. To wypowiedź bardzo osobista, a jednocześnie przedstawiająca portret pokolenia.

Włodzimierz Galicki – w latach 2005-2011 pomysłodawca, szef artystyczny i współorganizator comiesięcznych spotkań z "Poezją w kamienicy" odbywających się w klasztorze OO. Dominikanów w Włodzimierz Galicki – w latach 2005-2011 pomysłodawca, szef artystyczny i współorganizator comiesięcznych spotkań z "Poezją w kamienicy" odbywających się w klasztorze OO. Dominikanów w Łodzi, a także „Przedsionka Literackiego” w Bibliotece Politechniki Łódzkiej. Od przeszło 40 lat popularyzujący poezję, pracujący nad słowem, przygotowujący młodzież do konkursów recytatorskich, twórca scenariuszy poetyckich, grup teatralnych, wieczorów literackich. Świetny interpretator poezji. Od 2010 roku - w ramach powołanego do życia projektu „Poezja w drodze” - próbuje wraz z zaprzyjaźnionymi aktorami i muzykami, właśnie poprzez poezję pokazać, trochę już zapomniane, oblicze polskiej mowy - jej wartość i bogactwo, jej mądrość i urodę.

 

Artur Modrzejewski studia muzyczne ukończył w Akademii Muzycznej im. Bacewiczów w Łodzi w 2007 r. pod kierunkiem prof. Ryszarda Ryczla. Brał udział w polskich i międzynarodowych konkursach muzycznych. Zwyciężył w I Makroregionalnym Konkursie Interpretacji w Łodzi (2002). Umiejętności doskonalił na mistrzowskich kursach klarnetowych u Florent Heau, Philippe Cupper'a, Davida Campbella, Aleksandra Romańskiego, Arkadiusza Adamskiego, Valtera Vitka i Jana Jakuba Bokuna. Otrzymał certyfikat słynnego francuskiego producenta klarnetów Buffet Crampon. Od 2005 roku rozpoczął współpracę z łódzkim Teatrem Muzycznym i z Filharmonią Łódzką. Prowadzi klasę klarnetu w Zespole Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi i w Szkole Muzycznej Towarzystwa Oświatowego "Edukacja".

 

"Marek Rapnicki w tomie „Pan Amo prosi o głos” dopomina się o miłość. Należy „do gildii miłośników” rzeczy świata tego, więc za powinność uważa przypominanie, że zasługują na uczucie". Barbara Gruszka-Zych


Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach RCK oraz na https://biletyna.pl/inne/POEZJA-W-DRODZE-PAN-AMO/Raciborz


Honorowane raciborskie karty:,,Senior 60+'', ,,Rodzina+''

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H