Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP

2023 - Dzień Dziecka na Długiej

Nazwa zadania:
"Dzień Dziecka na Długiej"

Miejsce realizacji:
 Otwarta przestrzeń centrum starówki Miasta Racibórz, w ciągu deptaku ul. Długiej oraz przylegających do niej placów i skwerów

Okres realizacji:
18.04.2023 r. – 30.06.2023 r.

Wartość zadania w zaokrągleniu do tys. zł:
 20 000 zł

Główny cel:
Promocja centrum Miasta poprzez organizację atrakcyjnego społecznie wydarzenia

Na podstawie wniosku złożonego przez mieszkańców Raciborza za pośrednictwem osoby fizycznej, w dniach 18.04.2023 r. – 30.06.2023 r., miała miejsce realizacja zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej pod nazwą "Dzień Dziecka na Długiej".

W ramach pracy społecznej podjęto szereg czynności zmierzających do zorganizowania tytułowej imprezy, która odbyła się 31 maja 2023 r. w godzinach od 16:00 do 18:00. Zaangażowani mieszkańcy wzięli czynny udział w przygotowaniu akcji promocyjnej (plakaty, działalność w mediach społecznościowych). W dniu wydarzenia przedsiębiorcy zlokalizowani w ciągu ulicy Długiej wyszli przed swoje lokale oferując dzieciom i ch rodzinom wiele wspaniałych atrakcji, a wśrod nich malowanie twarzy, zmywalne tatuaże, bańki mydlane, balony, fotobudki, gry, zabawy, liczne animacje oraz występy. Ponadto liczne grono zaangażowanych przedsiębiorców zgodziło się użyczyć swój sprzęt i  udostępnić go uczestnikom wydarzenia. W ten sposób dzieci miały możliwość pogrania w gry komputerowe na zorganizowanych komputerach. Przygotowano również drobne upominki w postaci kolorowanek, lizaków, kuponów rabatowych na zakupy obuwnicze lub kosmetyczne. Uczestnicy wydarzenia mogli również poczęstować się darmową pizzą, naleśnikami, lemoniadą i innymi słodkościami. W imieniu Wnioskodawcy prace wykonywały osoby fizyczne – wkład pracy społecznej rozliczono kartą pracy przedłożoną razem ze sprawozdaniem z realizacji zadania. Roboczogodziny zostały zaliczone łącznie w wysokości 188 godzin.

Wkład Miasta Racibórz w realizację zadania polegał na opłaceniu występu performerów - prezentację pięciu żywych rzeźb. Wydarzenie uświetnił więc występ duetu w przedstawieniu pt. "Bańkowe wróżki", cztery akty solowe pt. "Naprawiacz Serc", "Ghostbusters", "Calineczka" oraz pokaz premierowy pt. "Różowa Wróżka".

Realizacja powyższego zadania publicznego zintegrowała mieszkańców, w tym lokalnych przedsiębiorców, chcących zrobić wspólnie coś na rzecz innych, w tym dla najłmłodszych Raciborzan, co okazało się wielkim sukcesem. 

17 zdjęć

Dzień Dziecka na Długiej 2023

Dzień Dziecka na Długiej 2023

do góry