Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP

2023 - IV Raciborski Festiwal Gamingowy

Nazwa zadania:
"IV Raciborski Festiwal Gamingowy"

Miejsce realizacji:
 Zamek Piastowski w Raciborzu, ul. Zamkowa 2

Okres realizacji:
18.04.2023 r. – 30.06.2023 r.

Wartość zadania w zaokrągleniu do tys. zł:
 10 000 zł

Główny cel:
Edukacja dzieci i młodzieży w zakresie cyberbezpieczeństwa

Na podstawie wniosku złożonego za pośrednictwem fundacji przez mieszkańca Raciborza, w dniach 18.04.2023 r. – 30.06.2023 r., miała miejsce realizacja zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej pod nazwą "IV Raciborski Festiwal Gamingowy".

Festiwal odbył się w dniach 26-28 maja 2023 r., jednakże przygotowania do jego zorganizowania podjęto już dużo wcześniej, co wiązało się z nawiązaniem współpracy z prelegentami, wystawcami, pozyskaniem i odpowiednim przygotowaniem oraz podłączeniem sprzętu, zorganizowaniem stanowisk dla graczy wraz z całą strefą widza. W ramach wydarzenia zaoferowano szereg atrakcji, takich jak: rozgrywki drużynowe CS/LOL, strefę VR, planszówki i pokazy cosplay, pokazy CN, flippery czy turniej VR (Cops vs Robbers VR Tournament). Wydarzenie zgromadziło tłumy zainteresowanych gamingiem. Wiele osób uczestniczyło także w wykładach z cyberbezpieczeństwa, po których przeprowadzono panel dyskusyjny. Zwieńczeniem imprezy był koncert muzyki hip-hop oraz finałowy turniej, po którym odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia nagród.      

W imieniu Wnioskodawcy wszystkie prace związane z organizacją wydarzenia wykonywały osoby fizyczne – wkład pracy społecznej rozliczono kartą pracy przedłożoną razem ze sprawozdaniem z realizacji zadania. Roboczogodziny zostały zaliczone łącznie w wysokości 205 godzin.

Wkład Miasta Racibórz w realizację zadania polegał na opłaceniu usługi wykonania i organizacji interaktywnej ekspozycji RETRO-SFERY oraz zapłaty za wykład eksperta w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Realizacja powyższego zadania publicznego poza rozrywką zapewniła wartość edukacyjną i stanowiła świetną okazję do przybliżenia tematyki cyberbezpieczeństwa.

24 zdjęć

IV Raciborski Festiwal Gamingowy 2023

IV Raciborski Festiwal Gamingowy 2023

do góry