• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Dla Mieszkańców/Informacje dla Mieszkańców/AKTUALIZACJA. Nabór rachmistrzów przedłużony do 16 (..)

AKTUALIZACJA. Nabór rachmistrzów przedłużony do 16 lutego.

2021-02-05
Zostań rachmistrzem spisowym
Zostań rachmistrzem spisowym

Do wtorku lutego można zgłosić chęć zostania rachmistrzem spisowym. To ciekawa propozycja dla tych, którzy chcą wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym w nieco innej roli. Głównym zadaniem rachmistrza spisowego będzie przeprowadzanie wywiadów bezpośrednich lub telefonicznych, w zależności od aktualnej sytuacji związanej z epidemią COVID-19. Czas realizacji zadań przez rachmistrzów jest przewidywany od poniedziałku do soboty w godz. 8.00-20.00. Oznacza to, że spis można przeprowadzać także po południu i dopasować godziny pracy przy spisie do codziennych obowiązków. Stawka wynagrodzenia to 6 zł brutto za każdy przeprowadzony wywiad skutkujący prawidłowym spisaniem osoby fizycznej. Warto dodać, że w przypadku naboru kandydatów na rachmistrzów spisowych nie obowiązuje tzw. rejonizacja, to oznacza, że rachmistrz przeprowadzający spis w Raciborzu nie musi być mieszkańcem Raciborza.

Zainteresowany?

O szczegółach piszemy tutaj.

Nabór kandydatów trwa  do wtorku 16 lutego.

Kandydat na rachmistrza spisowego w NSP 2021 może składać dokumenty:
 

  • osobiście w siedzibie Urzędu Miasta Racibórz ul. Króla Stefana Batorego 6  pokój nr 7
  • za pośrednictwem: poczty elektronicznej na skrzynkę e-mailową urzędu: rachmistrz@um.raciborz.pl,
  • za pośrednictwem platformy ePUAP
  • pocztą lub kurierem na adres pocztą lub kurierem na adres: Urzędu Miasta Racibórz ul. Króla Stefana Batorego 6, 47-400 Racibórz.


Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań pierwotnie miał zostać przeprowadzony w dniach od 1 kwietnia do 30 czerwca. Nowelizacja ustawy o Narodowym Spisie Powszechnym przewiduje jednak wydłużenie terminu dokonania spisu od 1 kwietnia 2021 r. do dnia 30 września 2021 r.


Więcej informacji na temat spisu można uzyskać na stronie BIP Urzędu Gminy oraz w Gminnym Biurze Spisowym w Raciborzu - nr tel. 327550613 e-mail: nsp2021@um.raciborz.pl

do góry