Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/ Questy - Raciborskie Wyprawy Odkrywców 2.0 - weź udział (..)

Questy - Raciborskie Wyprawy Odkrywców 2.0 - weź udział w konsultacjach

2023-10-19

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie konsultacyjne dotyczące nowych questów w Raciborzu, które odbędzie się w czwartek 26.10. o godz. 10:00 w siedzibie Oddziału PTTK przy ul. Chopina 16. 

Questy – Wyprawy Odkrywców to bezobsługowe, krajoznawcze gry terenowe, po których można wędrować czytając wierszowane wskazówki.

Dotychczas w Raciborzu powstały dwie trasy: „Legendy słowiańskie” (w Arboretum Bramy Morawskiej) oraz „Z Ofką po średniowiecznym Raciborzu” (prowadzący po centrum miasta).

W realizowanym w tym roku projekcie tworzymy kolejne dwa questy: o rewolucji przemysłowej (fabryka czekolady, winiarnia, cygara itd.), oraz trasę kulinarną (kluski śląskie, pierniki, raciborskie piwo itd.).

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane przebiegiem tych tras oraz ich przyszłym funkcjonowaniem w Raciborzu na spotkanie konsultacyjne. Ma ono na celu dyskusję na temat przebiegu tras i odwiedzanych na nich punktów oraz funkcjonowaniu questów. Przewidujemy część wstępną: wprowadzenie o questach oraz dyskusję o tematach i trasach, a następnie spacer w terenie po wybranych do questów trasach i miejscach.

Przewidywany czas trwania spotkania w godzinach 10:00 – 15:00.

Zgłoszenia do udziału proszę potwierdzać elektronicznie na adres: WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

do góry