Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/ Śląska Duszo Solidarności! wyjątkowy koncert już (..)

Śląska Duszo Solidarności! wyjątkowy koncert już jutro. Czekają darmowe wejściówki!

2023-11-29

Wybierz się w emocjonalną podróż! W czwartek 30 listopada o godzinie 17.00 w RCK DK Strzecha odbędzie się wyjątkowy koncert "Śląska Duszo Solidarności!", w którym wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Wśród wykonawców: Darek Malejonek, Siostry Melosik, Damian Ukeje, Kasia Malejonek, Mona, Tomasz Tomacki Mackiewicz, Tomasz Drozdek T.ETNO i Kacper Popek. Darmowe wejściówki dostępne są online, w kasach RCK oraz Visit Racibórz.

 

Koncert ma zachęcić do zgłębiania niezwykle interesującej historii Śląska w niekonwencjonalny sposób, poprzez emocje wywołane przez muzykę i teksty piosenek. Dobra muzyka i niebanalne teksty o miłości do Śląska pozwolą wyobrazić sobie realia przedstawianej historii. W koncercie każdy odnajdzie coś dla siebie, pasjonat historii, meloman, młody i dojrzały... wszyscy spędzą miły wieczór przy okazji poznając lub przypominając sobie niezwykłe wydarzenia. W programie koncertu piosenki o Śląsku i nie tylko, a także upominki świąteczne dla uczestników!

 

Bezpłatne wejściówki na koncert można pobrać pod linkiem: https://app.evenea.pl/event/865761-20/ lub odebrać w kasach RCK oraz w Visit Racibórz.

 

Zaproszenie wideo:

https://youtu.be/u_SDiHhtl7o

 

Na scenie RCK DK Strzecha wystąpią:

Darek Malejonek,

Siostry Melosik,

Damian Ukeje,

Kasia Malejonek,

Mona,

Tomasz Tomacki Mackiewicz,

Tomasz Drozdek T.ETNO,

Kacper Popek.

 

Dariusz „Maleo” Malejonek to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych polskich muzyków, niezwykle barwna i pozytywna postać polskiej kultury, a także działacz społeczny, wolontariusz i ambasador licznych akcji niosących pomoc potrzebującym. Przez ponad 30 lat koncertował i współpracował z licznymi artystami. Członek legendarnych zespołów Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, Maleo Reggae Rockers, 2Tm 2,3, Arka Noego. Urodzony buntownik o niepodrabialnej charyzmie i zawsze na przekór systemowi. Od dziecka szukał wolności i znajdował ją w muzyce poprzez różnogatunkowe brzmienia. Wielokrotnie doceniany za zasługi na rzecz rozwoju kultury i pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski.

 

Siostry Melosik czyli Dagmara i Martyna - wokalistki, kompozytorki, autorki tekstów, bliźniaczki. Jak same o sobie mówią: „najzgodniejsze w studiu i na scenie". Zdobywczynie Nagrody Publiczności w koncercie „Debiuty" w ramach 55 KFPP w Opolu.

(wideo: https://www.youtube.com/watch?v=Am8isr4RFM0)

Siostry Melosik od wielu lat współpracują z Anią Dąbrowską jako chórzystki i współautorki tekstów (trzy nominacje do Fryderyków). Teksty autorstwa Sióstr okrasiły również utwory takich artystów jak Edyta Górniak, Grzegorz Hyży czy Natalia Zastępa. Ich piosenka „Żeńsko-męska gra" promowała film Łukasza Palkowskiego „Wojna żeńsko-męska". W 2022 roku ukazał się debiutancki album duetu zatytułowany „Znam na pamięć dalszy ciąg", promowany singlem „Wszystko jedno". Płyta utrzymana jest w stylu pop/country, a melodyjne i kobiece piosenki wyróżniają się zarówno ich naturalnie spójnymi głosami, przemyślanymi tekstami jak i rdzennym, gitarowym brzmieniem.

Damian Ukeje zaczął być znany szerokiej publiczności w roku 2011, gdy trafił do programu The Voice of Poland. Jego charakterystyczny, szczery głos natychmiast pomógł mu zaskarbić sympatię widzów i zapewnił wygraną. Niecały rok później ukazał się debiutancki album sygnowany nazwiskiem wokalisty. Płytę zapowiadał singiel „Bezkrólewie” - jak twierdzi sam artysta, utwór będący „fuzją buntu i rockowej szarpaniny”. Numer bardzo szybko wspiął się na szczyty rockowych list przebojów polskich rozgłośni radiowych. W 2014 roku Damian Ukeje został nominowany do FRYDERYKÓW jako debiut roku! W 2016 roku ukazała się płyta UZO. Oprócz Damiana, teksty na płytę przygotowali również Sarsa, Zofia Jaworowska oraz Piotr Rogucki. 

 

 

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Towarzystwo Projektów Edukacyjnych, Miasto Racibórz oraz Raciborskie Centrum Kultury.

plakat wydarzenia

8 zdjęć

Koncert Śląska Duszo Solidarności

do góry