Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/30 lat współpracy. Piękny jubileusz Opavy i Raciborza

30 lat współpracy. Piękny jubileusz Opavy i Raciborza

2021-11-07
 

Dziś (7.11) w Raciborskim Centrum Kultury uroczyście świętowano 30 lat partnerstwa Raciborza i Opavy. Podczas obchodów jubileuszu Racibórz gościł delegację miasta partnerskiego w tym Zastępcę Primatora Opavy Michala Jedličkę.

W wydarzeniu uczestniczyli także byli Prezydenci Raciborza (za wyjątkiem Andrzeja Markowiaka, któremu sprawy prywatne uniemożliwiły udział),którzy przyczynili się do rozpoczęcia i konsekwentnego kontynuowania współpracy z czeskim partnerem. Prezydent Dariusz Polowy poprosił o kilka słów każdego z nich. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że podjęta 30 lat temu decyzja o współpracy przyniosła wiele korzyści obu miastom, a dzięki partnerstwu możemy dziś wzajemnie inspirować się i wiele się od siebie nauczyć.

Oficajlne świętowanie rozpoczęło się od wspólnego podpisania oświadczenia o chęci kontynuowania partnerstwa między miastami, przez Prezydenta miasta Racibórz Dariusza Polowego oraz Zastępcę Primatora Opavy Michala Jedličkę. 

Jubileusz uświetnił występ Marcina Wyrostka oraz Raciborskiej Orkiestry Dętej PLANIA, którzy wystąpili na scenie sali widowiskowej RCK-u.

Galerię zdjęć z obchodów jubileuszu znajdziecie na profilu facebookowym Miasta Racibórz.

do góry