• Język migowy
  • BIP

Autobus elektryczny w Raciborzu

2023-03-13
 

Miasto Racibórz rozważa wszelkie dostępne opcje pozwalające na zwiększenie komfortu podróżnych w komunikacji miejskiej i unowocześnienie publicznego transportu. Niewątpliwie w obecne trendy zbiorowej komunikacji wpisują się autobusy elektryczne.

Jeden z tego typu pojazdów firmy MAN pojawił się dziś w Raciborzu w celach prezentacyjnych. Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy wraz z Prezesem Przedsiębiorstwa Komunalnego Bogdanem Gawliczkiem mieli okazję sprawdzić jak ta nowoczesna maszyna radzi sobie na raciborskich drogach.

W Polsce i Europie coraz więcej miast stawia na prośrodowiskowe zmiany w transporcie, a ich część stanowi często zakup elektrycznych autobusów. Raciborskie Przedsiębiorstwo Komunalne również mając na względzie troskę o czyste powietrze „odświeża” swoją flotę zakupując nowoczesne pojazdy spełniające wysokie standardy w zakresie emisji spalin (ostatni przetarg na nowe autobusy marki Solaris). Elektryczne pojazdy są rozważane jako kolejny krok w rozwoju miejskiego transportu zbiorowego.

 

do góry