Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Urzędu Miasta

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Urzędu Miasta

2021-12-21
 

 

Harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem dotarła do raciborskiego magistratu. We wtorek do Urzędu Miasta światełko prezydentowi Dariuszowi Polowemu i jego zastępcom: Dawidowi Wacławczykowi i Dominikowi Koniecznemu przyniósł Komendant Hufca ZHP Ziemi Raciborskiej Marek Rybicki.

Ta tradycyja przez raciborski hufiec pielęgnowana jest już od ponad 30 lat.

Sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju została po raz pierwszy zorganizowana w 1986 roku przez Austriackie Radio i Telewizję w Linzu jako część wielkiej bożonarodzeniowej akcji charytatywnej na rzecz niepełnosprawnych dzieci i osób potrzebujących. Od tego czasu co roku przed Bożym Narodzeniem światło jest zapalane w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem przez dziewczynkę lub chłopca z Górnej Austrii, wybranych spośród dzieci, które wyróżniły się w działalności charytatywnej. Austriaccy skauci przekazują ogień swoim kolegom w sąsiednich krajach, a ci z kolei roznoszą go dalej.

Dzisiaj światełko tradycyjnie zapłonęło w sekretariacie prezydentów miasta, dotarło ponadto do części i w kolejnych dniach docierać będzie do kolejnych instytycji i kościołów, skąd mieszkańcy Raciborza będą mogli zabrać Betlejemskie Światło Pokoju do swoich domów.

 

do góry