• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Biblioteka w Markowicach zaprasza na warsztaty (..)

Biblioteka w Markowicach zaprasza na warsztaty rękodzielnicze

2021-10-20
 

Biblioteczna Filia nr 10 w Markowicach regularnie organizuje warsztaty kreatywne otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Spotkania służą nauce nowych umiejętności tworzenia rękodzieła oraz są okazją do miłego spędzenia czasu w coraz dłuższe jesienne wieczory. Najbliższe spotkanie, poświęcone tworzeniu ozdób z suszonych kwiatów, odbędzie się 27 października o godzinie 16.

Warsztaty rękodzielnicze w bibliotece w Markowicach to już tradycja. Za każdym razem uczestnicy zdobywają nowe umiejętności wykorzystania ciekawych technik ozdabiania. We wrześniu dwukrotnie odbyły się zajęcia poświęcone tworzeniu ozdób z wykorzystaniem wełny czesankowej. W technice na sucho czesankę układa się na filcu wełnianym i formuje za pomocą specjalnej igły. Warsztaty „Jak wykonać ozdoby filcowane na sucho z wykorzystaniem wełny czesankowej” poprowadziła Pani Bernadeta Długosz-Włodarczyk.

Kolejne zaplanowane warsztaty odbędą się 27 października i poświęcone będą tworzeniu jesiennych ozdób m.in. z suszonych kwiatów. Na warsztatach uczestnicy wspólnie stworzą kwiatowe i roślinne kompozycje. W artystyczny sposób przylepione do kartek zostaną oprawione w zgrabne ramki, dzięki czemu dzieła będą mogły zawisnąć na ścianach w domach uczestników.

Biblioteka w Markowicach zaprasza wszystkich, którzy w ramach swoich pasji chcieliby kultywować amatorskie rękodzieło. Wstęp na zajęcia jest wolny jednak liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy!

Filia nr 10 Markowice działa w poniedziałki i środy w godzinach 11-18 oraz w piątki w godzinach 9-15. Kontakt pod nr tel.: 32 415 61 68 lub mailowo na adres: f10@biblrac.pl

 

do góry