• Język migowy
  • BIP

Duch świąt w Raciborzu

2023-12-11

Od czwartku do niedzieli (7-10.12) na raciborskim rynku czuć już było obecność ducha nadchodzących świąt. Tradycyjny jarmark świąteczny jak co roku przyciągnął tłumy raciborzan, oraz przyjezdnych, którzy chętnie korzystali z przygotowanych atrakcji.

Zimowa aura dopisała, a magia świąt zawitała w ubiegły weekend do Raciborza. Na tradycyjnym bożonarodzeniowym jarmarku zorganizowanym na raciborskim rynku zgromadziło się wielu mieszkańców miasta i regionu. Była to doskonała okazja, by zakupić oryginalny prezent pod choinkę lub ozdobę przy jarmarcznych stoiskach. Formuła tegorocznej edycji nie odbiegała od sprawdzonej i dobrze przyjętej wśród raciborzan formuły znanej z lat ubiegłych. Mimo to, w tym roku nie zabrakło nowości.

Duch świąt dla dużych i małych

Każdy, niezależnie od wieku od czwartku do niedzieli mógł poczuć świąteczny klimat. Nastrojowa muzyka, tradycyjne potrawy, czy powodujące uśmiech na twarzach dzieci zimowe atrakcje zdecydowanie przybliżyły nam Boże Narodzenie.

Młodszych zdecydowanie zachwyciła górka do snowtubingu, gdzie do zjazdu na pontonie ustawiały się długie kolejki, a karuzela wiedeńska pozwoliła dzieciom poczuć magiczny klimat świąt rodem z austriackiej stolicy.

Na amatorów ślizgania po lodowej tafli czekało profesjonalnie przygotowane lodowisko na rynku, które w tym roku ufundowała miejska spółka Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Darmowa ślizgawka, którą przed otwarciem osobiście przetestował prezydent Dariusz Polowy, bez wątpienia przypadła do gustu miłośnikom zimowego szaleństwa.

Poczuć i posmakować świąt

Zapachy, które roznosiły się w powietrzu podczas jarmarku, nie pozwalały przejść obojętnie obok budek gastronomicznych. Słodkie, gorące pączki, aromatyczny grzaniec, znane i lubiane langosze prosto zza naszej południowej granicy czy bigos, którego aż 1000 porcji rozdano w niedzielę, były propozycją dla tych, którzy lubią nie tylko poczuć, ale również posmakować świątecznego klimatu. Ci zaś, którzy wolą zachować trochę smaku na później, z pewnością znaleźli coś dla siebie na stoiskach z domowymi przetworami i miodami, tradycyjnymi serami, czy swojskimi wędlinami.

Pewne jest jedno, tegoroczny jarmark miał wyjątkowy smak!

Podaruj coś od siebie

Nie ma lepszego prezentu od tego, w który włożono sporo serca. Z pewnością tylko takie można było znaleźć na stoiskach z rękodziełem. Oryginalne podarunki oferowane podczas jarmarku to gwarancja uśmiechu na twarzy obdarowanej takim prezentem osoby, a ręcznie wykonane ozdoby świąteczne w unikatowy sposób pozwolą ozdobić domy i mieszkania wielu raciborzan.

Nowością w tym roku były przygotowane specjalnie na tę okazję raciborskie pocztówki świąteczne, które do nabycia były w punkcie Visit Racibórz. Taka pocztówka to prawdziwy rarytas dla kolekcjonerów, ale również doskonała forma przekazania życzeń naszym bliskim.

To jeszcze nie koniec…

Raciborski Jarmark Bożonarodzeniowy niestety już za nami. Wiele atrakcji jednak zostaje z nami na dłużej! Wciąż dostępne jest lodowisko na płycie rynku, a niektóre stoiska gastronomiczne nadal oferują swoje specjały dla koneserów zimowych smaków.

Zapraszamy na rynek!

do góry