Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Dzień dziecka i koncert w wodociągach. Tak będzie (..)

Dzień dziecka i koncert w wodociągach. Tak będzie wyglądał drugi dzień miejskiego święta

2023-05-23
1 czerwca w Wodciągach Raciborskich znów zabrzmi muzyka
1 czerwca w Wodciągach Raciborskich znów zabrzmi muzyka

Drugi dzień Dni Raciborza zaplanowany na 1 czerwca zapowiada się interesująco. Z okazji dnia dziecka przygotowano szereg atrakcji dla młodszych i nieco starszych dzieci, a dla spragnionych niepowtarzalnych doznań muzycznych odbędzie się koncert w podziemiach Wodociągów Raciborskich.

Dzień Dziecka na Dniach Raciborza

Dzień Dziecka to kolejny, pełen atrakcji dzień, w którym skupimy się na najmłodszych mieszkańcach naszego miasta oraz ich rodzicach. Od 16:00 czekać będą na Was animacje przygotowane przez studentów Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu, fotobudka, maskotki, cyrkowcy na linie, czyli slakeline: pokazy oraz nauka chodzenia na specjalnej taśmie zawieszonej między drzewami, nauka sztuki cyrkowej i zręcznościowej, diabolo, talerzyki, piłeczki żonglerskie, pokazy szczudlarzy, szczudła dla dzieci oraz przeskok przez skakankę gigantkę. Dla miłośników piłki nożnej - piłkarskie miasteczko Unii Racibórz!

Nowością będzie Świat Młodych Badaczy, który powstanie dzięki firmie Henkel Polska. Będą to warsztaty chemiczne dla dzieci. Przybliżymy obszary badawczo-rozwojowe firmy Henkel i odkryjemy między innymi właściwości kwasów i zasad. To niepowtarzalna okazja, by zostać młodym badaczem i samodzielnie wykonać doświadczenia pod okiem edukatora firmy Henkel. Każdy badacz jest ciekawy świata. Nie wystarczy sam zachwyt do zaobserwowania zjawiska. Przede wszystkim musi sprawdzić czy wzrok, słuch lub dotyk nie wprowadziły go w błąd i dlatego zapraszamy do odkrywania świata chemii z nami. Zapraszamy także na zabawę z kołem fortuny i możliwość otrzymania upominku. O godzinie 17:00 i 18:00 odbędzie się główna zabawa z możliwością zgarnięcia nagrody.

Nie zabraknie także dobrej muzyki dla najmłodszych:

Mamy Śpiewamy - zespół z Warszawy, gra wyjątkowe, interaktywne koncerty dla dzieci i całych rodzin: - małe (od trio) i duże (do orkiestry: blues, swing, reggae, country).

Występowali na licznych polskich scenach/festiwalach- m.in. Festiwal Pozytywka, Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu, Festiwal Malutki, Festiwal Blues na Świecie, Filharmonia Łódzka, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i wiele, wiele innych... prężnie działają na rzecz edukacji muzycznej dzieci i rodzin. Działanie projektu było dotowane m.in. z MKDiN, Stoartu i Zaiksu. Wydali 2 płyty z gościnnym udziałem m.in. Anny Dąbrowskiej, Ani Serafińskiej, Roberta Cichego, Nicka Sincklera. Ich celem jest propagowanie wartościowej muzyki wśród najmłodszych jak i całych rodzin.

W Sam Raz - zespół powstał w marcu 2021 roku. Pomimo krótkiej historii wystąpił już na festiwalach: Summer Arena, VinylFest,oraz na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Folkloru Miejskiego w Wolborzu, gdzie zdobył wyróżnienie i nagrodę za Debiut. W czerwcu 2022 zespół wystąpił w TVP 3 Katowice w programie „Pokój na poddaszu”. Repertuar zespołu to „Szemrane piosenki” czyli piosenki z ulic Warszawy, Lwowa i Odessy opowiadające historie podejrzanych typów, bandytów i chuliganów tak zwanych „Apaszy”. W programie koncertu usłyszycie Państwo dawne, przedwojenne piosenki takie jak: „Chodź na Pragę”, „Bal na Gnojnej”, „Murka”, „Ballada o pannie Franciszce” i wiele innych popularnych piosenek z tamtych dawnych lat. Zespół tworzą muzycy: Jarosław Spałek - kornet, śpiew, Piotr Rożankowski - kontrabas, Tadeusz Strassberger - akordeon, śpiew.

Zanurz się w muzyce w Wodociągach Raciborskich

Muzyka klasyczna w nowoczesnej odsłonie to powrót do podziemi Wodociągów Raciborskich. W tym roku gwiazdą wieczoru będzie duet SIDOR x S-AGE. Liczba miejsc jest ograniczona, bilety w cenie 5 zł do nabycia w w Visit Racibórz - Centrum Informacji Turystycznej, ul. Długa 2.

SIDOR x S-AGE to unikatowe spotkanie muzyki klasycznej i elektronicznej. Tandem tworzą Marcin Sidor i Szymon Herbuś aka S-AGE. Pierwszy z nich jest skrzypkiem i kameralistą, drugi to reżyser dźwięku i producent muzyczny. Trap Violin Style to spotkanie skrzypiec i elektroniki. Znane utwory najsłynniejszych kompozytorów trafiają na grunt elektronicznego beatu, dając nowe spojrzenie na muzykę klasyczną.

Informacja o biletach na koncert w wodociągach

Bilety w cenie 5 zł na koncert duetu SIDOR x S-AGE, który odbędzie się 1 czerwca o godz. 19:00 w Wodociągach Raciborskich, do nabycia w Punkcie Informacji Turystycznej VisitRacibórz, ul. Długa 2 w terminie:

I tura biletów 25.05.2023 r., w godz. 16:30-18:00 lub do wyczerpania biletów. Limit na osobę - 4 sztuki

II tura biletów 26.05.2023 r. w godz. 09:00-11:00 lub do wyczerpania biletów. Limit na osobę - 4 sztuki

do góry